Rytų partnerystės valstybės jau įgyvendino reikšmingas, negrįžtamas politines ir ekonomines reformas, kurios bus naudingos jų piliečiams, sako trijų valstybių užsienio reikalų ministrai.
"Augdamos jos turės įgyvendinti tolesnes reformas. Liberalizuota ekonomika, atvira ir išsami politikos sistema ir pagarba teisės viršenybės principui yra pagrindinės klestėjimo Europos Sąjungoje sąlygos, kurios gali būti naudingos mūsų Rytų partneriams ir kitoms šalims. Esame pasiruošę padėti šalims partnerėms įvykdyti reformas ir asociacijos susitarimus", - rašoma pirmadienį paskelbtame Lietuvos, Lenkijos ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų pareiškime.
Lietuvos, Lenkijos ir Jungtinės Karalystės užsienio ir Europos reikalų ministrai Linas Linkevičius, Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis) ir Davidas Lidingtonas (Deividas Lidingtonas) Jungtinės Karalystės užsienio ir sandraugos reikalų ministerijos vykdančiosios agentūros "Wilton Park" konferencijos metu paskelbė bendrą pareiškimą, kuriuo pabrėžė Rytų partnerystės viršūnių susitikimo Vilniuje svarbą stiprinant ES ir Rytų Europos partnerių santykius.
Pasak Užsienio reikalų ministerijos pranešimo, jie pareiškė, kad ateityje tikisi tokios Rytų partnerystės politikos, kuri paremtų valstybes, siekiančias labiau suartėti su ES ir, narystės ES, kuri palaikytų atviros ekonomikos politiką, integruotąją demokratiją ir pagarbą teisės viršenybės principui.
Konferencija "Rytų partnerystė: judant pirmyn" - Lietuvos, Lenkijos ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų ir Europos Sąjungos bei šalių partnerių pilietinės visuomenės atstovų diskusija, skirta įvertinti sudėtingą politinį kontekstą regione ir padėtį Rytų kaimynystėje bei jos iššūkius artėjant lapkričio mėnesį Vilniuje vyksiančiam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui.
Renginio metu aptarti Rytų partnerystės politikos pasiekimai, politinių ir ekonominių reformų vykdymas Rytų partnerėse bei glaudaus bendradarbiavimo ir plataus masto laisvos prekybos erdvės ateitis, įgyvendinimas ir efektyvumas. Dalyviai taip pat diskutavo apie Rytų partnerystės perspektyvas, šios iniciatyvos stiprinimo ir plėtojimo būdus po viršūnių susitikimo Vilniuje. Aptarti ir Rusijos veiksmai Rytų partnerystės šalių atžvilgiu, politinis ir ekonominis spaudimas europinės integracijos kelią pasirinkusioms šalims.
Lapkričio 28-29 dienomis Vilniuje vyks trečiasis Rytų partnerystės viršūnių susitikimas. Susitikimo metu tikimasi pasirašyti ES ir Ukrainos asociacijos ir laisvosios prekybos susitarimą ir parafuoti susitarimus su Moldova bei Gruzija. Šios svarbios gairės padės iš naujo apibrėžti ir sustiprinti ES santykius su Rytų partnerystės valstybėmis.
Naujausi komentarai