Europos Sąjunga (ES) remia Ukrainos prezidento Petro Porošenkos pasiūlytą taikos planą ir sieks griežtinti atsaką Rusijai, pirmadienį sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius po susitikimo su ES kolegomis Liuksemburge.
ES užsienio reikalų ministrai posėdyje apsvarstė situaciją Ukrainoje ir kartu su naujuoju Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu aptarė taikos planą.
„ES tvirtai remia P.Porošenkos pasiūlytą taikos planą, kurio įgyvendinimas suteikia galimybę užbaigti kelis mėnesius trunkantį smurtą ir žmonių žūtis Rytų Ukrainoje, tačiau šiuos žingsnius visų pirma turi paremti Rusija“, - teigiama Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.
Pasak L.Linkevičiaus, yra akivaizdžių įrodymų, jog Rusija separatistams Ukrainos rytuose tiekia ginkluotę, karinę techniką, tęsia informacinį karą.
„Ukraina žengia reikiamus žingsnius ir siekia taikaus dialogo su Rusija, tačiau iš šios šalies į Ukrainą toliau važiuoja tankai. Todėl vien reikšti susirūpinimą nepakanka, turime kalbėti apie tolesnį sankcijų Rusijai stiprinimą“, – pranešime spaudai teigė L.Linkevičius.
Užsienio reikalų taryba patvirtino sprendimus, leidžiančius ES valstybėms narėms pasirašyti likusias Asociacijos ir laisvosios prekybos susitarimo dalis su Ukraina per birželio 26–27 dieną vyksiančią Europos Vadovų Tarybą.
Taryba taip pat pritarė Europos Komisijos vertinimui, jog Ukraina perėjo pirmąją vizų liberalizavimo veiksmų plano fazę, priėmė reikalingus teisės aktus, sukūrė institucines struktūras, ir nutarė perkelti Ukrainą į antrąjį įgyvendinimo etapą.
„Sparti pažanga bevizio režimo su ES link yra tai, ko Ukrainos žmonės labai tikisi ir laukia. Naujoji Ukrainos Vyriausybė sutelkė pastangas ir per keletą mėnesių atliko visus darbus, kurie anksčiau tęsėsi metų metus“, – sakė L.Linkevičius.
ES ministrai apsvarstė ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos (BSGP) misijos siuntimo į Ukrainą praktinius aspektus. Tokia ES misija turėtų pradėti veikti dar šią vasarą ir teiktų paramą Ukrainai saugumo sektoriaus ir teisėsaugos srityje.
Įgyvendindama ES nepripažinimo politiką Krymo okupacijos atžvilgiu Taryba patvirtino Tarybos sprendimą, kuriuo įvedami importo apribojimai Krymo pusiasalyje pagamintoms prekėms. Šiuo ES sprendimu, į ES teritoriją negalės būti įvežtos Ukrainos kilmės sertifikatų neturinčios prekės.
Liuksemburge taip pat įvyko dvišalis ministro L.Linkevičiaus susitikimas su naujuoju Ukrainos užsienio reikalų ministru P.Klimkinu.
Naujausi komentarai