Aljanso vadovas pabrėžė, šis piktavalių bandymas nebuvo sėkmingas, o NATO konkrečiais žingsniais demonstruoja savo įsipareigojimų Lietuvai tvirtumą.
„Šis laiškas – absoliuti klastotė. Jis rodo, kad valstybės ir kiti veikėjai mėgina išnaudoti koronaviruso, COVID-19 krizę dezinformacijai platinti, kelti sumaištį ir kenkti NATO sąjungininkų ryžtui bei vienybei“, – video konferencijoje sakė J. Stoltenbergas, atsakydamas į BNS klausimą.
„Jiems nepasisekė, nes, visų pirma, buvo aiškiai parodyta, kad šis laiškas – klastotė. Antra, matėme, kad NATO sąjungininkai išlieka įsipareigoję, vieningi ir padeda vieni kitiems ištikus koronaviruso krizei. NATO įsipareigojimai Lietuvai, kovinėms grupėms Baltijos šalyse yra tvirti kaip uola“, – teigė generalinis sekretorius.
Taip J. Stoltenbergas komentavo praėjusią savaitę įvykusią informacinę ataką, kai krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio elektroninio pašto dėžutę pasiekė suklastotas neva J. Stoltenbergo pasirašytas laiškas, pranešantis apie tariamai priimtą sprendimą išvesti iš Lietuvos NATO karius.
Analogišką žinią gavo ir Lietuvos žiniasklaida, institucijos, taip pat adresatai pagrindinėje NATO būstinėje Briuselyje.
Incidentą J. Stoltenbergas pakomentavo pirmadienio vakarą surengtoje video konferencijoje su Baltijos šalių ir kitų regiono šalių žurnalistais.
J. Stoltenbergas pabrėžė, kad aljanso įsipareigojimai Baltijos šalims „tvirti ne vien žodžiais, bet ir darbais“.
„Toliau laikome kovines grupes Baltijos šalyse ir Lenkijoje, tęsiame oro policijos misiją. Kaip tik šiandien (pirmadienį – BNS) pranešta, kad perėmėme vieną Rusijos lėktuvą, toliau saugome šalių sąjungininkių oro erdvę ir tęsiame mūsų karinio laivyno operaciją, mūsų karinių jūrų pajėgų dalyvavimą Baltijos jūroje“, – kalbėjo generalinis sekretorius.
J. Stoltenbergo teigimu, situacija dėl NATO bataliono Lietuvoje karių užsikrėtimo koronavirusu buvo suvaldyta tinkamai.
„Tarp NATO kariškių buvo užsikrėtimo koronavirusu atvejų, kaip ir visose institucijose ir visuose visuomenės sluoksniuose visame pasaulyje. Tačiau NATO svarbu, kad sugebėjome tai valdyti protingai ir atsakingai. Pajėgų nariams, kurių testai buvo teigiami, buvo teikiama pagalba. Jie arba buvo pargabenti į savo šalį, arba buvo gydomi šalyje, kurioje yra dislokuoti. Kai kurie atlieka karantiną, o mes, vadovaudamiesi Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis, įgyvendinome priemones, turinčias užtikrinti, kad išvengtume viruso išplitimo“, – kalbėjo J. Stoltenbergas.
Jis taip pat pabrėžė, kad Vokietija ir Kroatija į Lietuvą atsiuntė papildomo medicinos personalo, kad padėtų išspręsti situaciją bataliono kovinėje grupėje.
J. Stoltenbergas neįvardijo, kad atsakingas už konkrečias dezinformacijos kampanijas, bet kartu pabrėžė, kad Rusijos ir Kinijos oficialūs pareigūnai viešai bando sumenkinti NATO vienybę, skelbdami neteisingą informaciją.
„Paprastai atsakingieji už dezinformacijos kampanijas stengiasi nuslėpti, ką jie daro, ir dezinformacijai platinti naudoja įvairias platformas, neretai – per socialinius tinklus. Ir jie stengiasi nuslėpti savo veiklą“, – teigė J. Stoltenbergas.
„Kita vertus, matėme Rusijos ir Kinijos atstovų viešų pareiškimų, kuriuose, pavyzdžiui, užsimenama, jog NATO sąjungininkai visiškai vieni kitų nepalaiko, kad jie nesugeba tvarkytis su COVID-19 krize, kad jie neapsaugo savo senyvų žmonių arba kad NATO sąjungininkai atsakingi už viruso išplitimą. Ir tai yra vieši pareiškimai, paskelbti Rusijos ir Kinijos. Taigi, jie prieinami visiems, skaitantiems šiuos pareiškimus – ir, kartoju, tai yra netiesa“, – kalbėjo jis.
Aljanso vadovas teigė, kad NATO sąjungininkai palaiko vieni kitus atremdami koronaviruso krizę.
„Matėme, kaip NATO sąjungininkai naudoja oro transporto pajėgumus, kaip mes mobilizuojame sąjungininkų pagalbą kitiems sąjungininkams, kaip mūsų kariuomenė daugelyje šalių atlieka svarbų vaidmenį padėdama visuomenei su tuo tvarkytis visais atžvilgiais – pradedant transportu ir viešųjų erdvių dezinfekcija, baigiant sienų kontrole, lauko ligoninių įkūrimu“, – teigė jis.
„NATO palaiko šias pastangas ir jas koordinuoja. Turime koordinavimo mechanizmą, leidžiantį mobilizuoti pagalbą ir palaikyti sąjungininkus, taip pat partnerius“, – kalbėjo J. Stoltenbergas.
„Taigi, mūsų girdimi Maskvos ir Pekino teiginiai, kad NATO sąjungininkai nesugeba dirbti kartu, kad nepalaikom vieni kitų, yra klaidingi. NATO sąjungininkai padeda vieni kitiems – ir darome tai pasitelkdami daug įvairių mechanizmų, pradedant oro transportu, baigiant kariuomenės lauko ligoninėmis ir medicinos personalu“, – teigė jis.
Naujausi komentarai