Pereiti į pagrindinį turinį

Naujoji Vyriausybė stoja prie vairo: ar pavyks išbūti 100 dienų be kritikos?

2024-12-13 11:42

Ketvirtadienį savo darbą baigė senoji Vyriausybė, palikdama šalies vairą naujai komandai. Tuo pačiu prasideda naujas politinis etapas, kuris kelia tiek lūkesčių, tiek klausimų dėl ateities sprendimų.

Naujoji Vyriausybė stoja prie vairo: ar pavyks išbūti 100 dienų be kritikos?
Naujoji Vyriausybė stoja prie vairo: ar pavyks išbūti 100 dienų be kritikos? / P. Peleckio / BNS, D. Labučio / ELTOS nuotr.

Apie naująją ir senąją Vyriausybes, plačiau pakomentavo komunikacijos ekspertas Arijus Katauskas.

– Prisiminkime prezidento žodžius, kad jam ši Vyriausybė atrodo kur kas stipresnė nei prieš tai buvusi. Kaip jums atrodo, ar tikrai galime tokios tikėtis, o gal čia buvo būdas įkasti senajai Vyriausybei?

– Manau, kad čia yra abi dalys. Viena dalis – tai, kad negalime patikrinti, kokia bus naujoji Vyriausybė, mums reikės kažkiek laiko. Kitas dalykas – šios Vyriausybės formavime prezidentas reiškiasi kur kas aktyviau negu prieš tai buvusios. Trečias dalykas – susiklostę santykiai tarp buvusios valdančiosios daugumos ir prezidento. Tad tas lyg ir įkandimas nueinančiai daugumai atrodo keistas. Galbūt prezidentas neturėtų taip leistis ir to akcentuoti.

LNK stop kadras.

– Kokios didžiausios nuėjusios Vyriausybės klaidos?

– Reikia pripažinti, kad Vyriausybė, išskyrus galbūt keletą ministrų, komunikacijoje nežibėjo. Tikrai buvo daug dalykų, apie kuriuos nebuvo pranešta arba buvo akcentuojami nevaldomi procesai tuo metu, kai Vyriausybė arba atskiri jos nariai, tokie kaip Ingrida Šimonytė, galėjo kur kas lengviau suvaldyti tam tikrus skandalus. Buvo daug svarbių dalykų, tačiau, pavyzdžiui, santykiai tarp I. Šimonytės ir mažųjų koalicijos partnerių, tarkime, Laisvės partijos, rodė per daug griežtą vadovavimą pačioje Vyriausybėje. Be to, kiekviena ministerija turėjo daugybę problemų.

– Ar matote kažkokių komunikacijos klaidų naujojoje Vyriausybėje?

– Mes esame tokioje geopolitinėje padėtyje, kokioje esame. Klausimai, kurie kyla, tie ir tebėra. Tuo tarpu visą laiką diskutavome arba apie tai, ką vadiname „saldžiąja porele“ – Viliją Blinkevičiūtę ir Remigijų Žemaitaitį, o paskui vien tik apie R. Žemaitaitį ir susijusius dalykus. Tuo tarpu diskusijų apie pačią programą ir tai, kaip ji bus įgyvendinama esant dabartiniam biudžetui, buvo per mažai. Tai padiktavo ne kas kitas, o Gitanas Nausėda.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

– Bet gali būti, kad socialdemokratams labai gerai sukrito kortos. Prisiminkime V. Blinkevičiūtės atsisakymą tapti premjere, kai buvo ilgasis savaitgalis. Po jo atrodo, kad gyvenimas tęsiasi. Dabar formuojama Vyriausybė vėl su kandidatų paieškomis, kurios stringa, bet artėja Kalėdos, po jų – Naujieji metai. Ar tai galbūt išgelbėjo socialdemokratus?

– Socialdemokratai visais laikais pasižymėjo tuo, kad moka pasinaudoti visomis galimybėmis. Turėkime omenyje, kad net ir G. Palucko vadovaujami, jie sugebėjo pasirodyti gerai rinkimuose, nors kaip partijos pirmininkas jis faktiškai pralaimėjo visus įmanomus rinkimus. Jie yra unikali partija, turinti didžiulę patirtį ir stiprią komandą. Akivaizdu, kad jie išnaudos visas šias galimybes. Tačiau po Kalėdomis biudžeto, kuris yra dabar, nepaslėpsi, ir duotų pažadų taip pat. Gyventojai kurį laiką gal duos galimybę įsivažiuoti, tačiau vėliau lauks rezultatų.

– Kazys Starkevičius paliko laišką naujajam žemės ūkio ministrui Ignui Hofmanui, kuriame rašoma, jeigu bus sunku, kaltink buvusią Vyriausybę, kai dar sunkiau – atleisk vieną viceministrą. Kaip tai vertinate?

– Manau, kad tokių smulkių detalių mūsų politinėje komunikacijoje iš tikrųjų labai trūksta. Tai dalykai, kurie gyvena trumpą laiką. Trumpai apie tai pasijuoksime socialiniuose tinkluose ar kitur, tačiau man asmeniškai tokio bendravimo labai trūksta ir galėtų jo būti daugiau.

– 100 dienų be kritikos – ar pavyks?

– Manau, kad tikrai ne, nes kritika prasidėjo jau dabar. Ir ji nesustos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra