Pereiti į pagrindinį turinį

P. Auštrevičius sieks, kad tyrimas dėl diplomatų pokalbių būtų išslaptintas

2013-10-11 12:04
BNS inf.
P.Auštrevičius: Lietuva pasauliui vėl tapo homofobiška šalimi
P.Auštrevičius: Lietuva pasauliui vėl tapo homofobiška šalimi / Mindaugo Ažušilio nuotr.

Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) narys liberalas Petras Auštrevičius sieks, kad tyrimas dėl diplomatų pokalbio paviešinimo būtų išslaptintas.

P.Auštrevičiaus vertinimu, komitetui pateikta medžiaga patvirtino opozicijos parlamentarų versiją, jog diplomatų atleidimui pagrindo nebuvo. "Ta medžiaga turi būti paviešinta, ten nėra jokių paslapčių paviešinta, o daromos išvados, ir jos turi būti suprastos politinės visuomenės ir aukščiausio lygio pareigūnų, kitu atveju mes save įrėminame į galimų klaidų koridorių", - BNS sakė P.Auštrevičius.

"Pažyma turi tą tarnybinio naudojimo ženklą, ir aš imsiuosi priemonių, kad tas tarnybinis tyrimas taptų viešas, aš manau, mes darom didelę politinę klaidą laikydami tokį tyrimą tarnybinio pobūdžio, nepaskelbdami ir nepadarydami viešoj erdvėj atitinkamų išvadų. Jeigu mes laikysimės tokios pozicijos, sukuriame galimybes ateityje pasikartoti tokiai sumaiščiai, Lietuvos nacionalinių interesų ir atskirų pareigūnų interesus pažeidžiančiai situacijai", - kalbėjo P.Auštrevičius.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, buvęs užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis penktadienį po komiteto posėdžio sakė, kad tyrimo medžiaga patvirtino, kad nereikėjo iš pareigų atšaukti ambasadorių Azerbaidžane ir Vengrijoje.

Komiteto posėdis dėl paviešintų diplomatų pokalbių buvo sušauktas opozicijai priklausančių URK narių konservatorių A.Ažubalio, Emanuelio Zingerio, Kęstučio Masiulio ir Liberalų sąjūdžio atstovo P.Auštrevičiaus iniciatyva. Jie dar rugsėjo pradžioje kreipėsi į tuometinį parlamento vadovą Vydą Gedvilą piktindamiesi, kad negauna iš URM raštiškos tyrimo medžiagos.

Užsienio reikalų ministras socialdemokratas Linas Linkevičius po komiteto posėdžio žurnalistams teigė nepateikęs Seimo nariams jokios naujos informacijos. "Ta tema baigta, ta tema neturi jokios prasmės būti tęsiama, ji neturi jokios naudos nei valstybės požiūriu, nei apskritai", - kalbėjo ministras.

Šią vasarą Lietuvos ambasadorius Vengrijoje Renatas Juška ir ambasadorius Azerbaidžane Žurauskas pateko į skandalą, kai svetainėje "YouTube" buvo paskelbti slapta įrašyti jų pokalbiai telefonu. Juose diplomatai dalijasi asmeninėmis pažiūromis apie Armėnijos ir Azerbaidžano konfliktą, vidaus situaciją Turkmėnijoje ir laido replikas apie valstybės vadovus.

Rugpjūčio pabaigoje URK svarstė užsienio reikalų ministro siūlymą iš pareigų atšaukti šiuos ambasadorius, nes jie prarado valstybės vadovų pasitikėjimą. Tačiau dauguma komiteto narių nepritarė šiam teikimui. Nepaisydamas to, ministras L.Linkevičius pasiūlė Vyriausybei pritarti ambasadorių atšaukimui, o prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė tai numatantį dekretą.

Pagal Konstituciją, ambasadorius atšaukti gali prezidentas, gavęs atitinkamą Vyriausybės teikimą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų