Tai P. Urbšys trečiadienį liudijo „valstietės“ Agnės Širinskienės vadovaujamai Seimo laikinajai tyrimo komisijai, atliekančiai tyrimą dėl galimos politinės korupcijos ir neteisėto poveikio.
„Niekada nesu davęs nurodymo atleisti M. Siaurio ar kito valstybės pareigūno iš užimamų pareigų“, – trečiadienį liudydamas Seimo laikinajai tyrimo komisijai sakė P. Urbšys.
Komisija aiškinasi epizodą dėl buvusio VTEK Prevencijos skyriaus vedėjo Mindaugo Siaurio atleidimo aplinkybių.
VTEK klausimą į galimos politinės korupcijos tyrimą atliekančios laikinosios komisijos darbotvarkę įtraukę „valstiečiai“ yra paviešinę slapta įrašytą pokalbį tarp trijų VTEK narių ir tuometinio komisijos Prevencijos skyriaus vedėjo M. Siaurio dėl pastarojo atleidimo iš darbo.
Įraše M. Siaurys raginamas savo noru išeiti iš darbo, sakoma, jog to nepadaręs bus atleidžiamas. Įraše minimas tuo metu Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui vadovavęs P. Urbšys.
Klausiamas apie šį įrašą P. Urbšys teigė negalintis atsakyti už kitų asmenų pokalbius. Jis patvirtino, kad komitete svarstant VTEK ataskaitą, kuriai nepritarta, buvo minima ir M. Siaurio pavardė, tačiau nebuvo duota jokių nurodymų dėl jo tolesnio darbo VTEK.
„Buvo išakyta ta pavardė, bet iš stenogramos jūs įsitikinsite, ten nieko nebuvo pasakyta jį atleisti ar kažką kito daryti. Iš kur atsiranda tame įraše mano pavardė ir interpretacija tokia, man sunku pasakyti. Aš negaliu atsakyti už kitų žmonių pokalbius“, – sakė P. Urbšys.
M. Siaurio atleidimo istorijoje minimas ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Komisija trečiadienį kvietė jį liudyti, tačiau Seimo pirmininkas atsakė negalintis dalyvauti ir atsakymus nori pateikti raštu.
Komisijos posėdyje klausiamas, ar jam neteko dalyvauti pokalbiuose, kur „kiti asmenys duotų nurodymus“ dėl M. Siaurio, P. Urbšys atsakė neigiamai.
„Tikrai joks pareigūnas nėra davęs neteisėtų nurodymų M. Siaurio atžvilgiu“, – tvirtino P. Urbšys.
Komisija jau yra apklaususi patį M. Siaurį bei buvusius ir esamus VTEK narius ir vadovus.
Seimas praėjusių metų rugsėjo pabaigoje sudarė komisiją aiškintis suinteresuotų asmenų ar jų grupių galbūt neteisėtą įtaką, poveikį rinkimų eigai, koalicijų formavimui, parlamentinių frakcijų, atskirų politikų darbui, partijų ir visuomeninių judėjimų veiklai bei finansavimui, teisėkūros procesams,valstybės valdomų įmonių, viešųjų įstaigų vadovų, valdymo ar priežiūros organų narių rinkimui, skyrimui.
Savo išvadas tyrėjai turėtų pateikti iki šių metų gegužės 1 dienos. Tuo metu vyks prezidento, Europos Parlamento rinkimų kampanija.
Naujausi komentarai