Politologas: R. Masiulio paskyrimui didžiausią įtaką turėjo prezidentė Pereiti į pagrindinį turinį

Politologas: R. Masiulio paskyrimui didžiausią įtaką turėjo prezidentė

2014-09-22 12:53
BNS inf.
Premjeras: savižudybių paplitimo problemą Vyriausybė jau sprendžia
Premjeras: savižudybių paplitimo problemą Vyriausybė jau sprendžia / A. Ufarto/BFL nuotr.

Už suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą atsakingo Roko Masiulio paskyrimui energetikos ministru didžiausią įtaką turbūt padarė prezidentė Dalia Grybauskaitė, mano Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius Ramūnas Vilpišauskas.

„Šis paskyrimas rodo, kad didžiausią įtaką pasirenkant kandidatą veikiausiai turėjo prezidentė. Manau, kad tai buvo didele dalimi jos sprendimas, nors ir, manau, neabejotinai suderintas su premjeru. Darbo partija šiuo atžvilgiu greičiausiai nutarė nesipriešinti tikėdamiesi, kad tai jiems tikriausiai  bus naudinga ateityje“, - BNS sakė politologas.

Pasak R.Vilpišausko, šis pasirinkimas neatrodo keistas, nes R.Masiulis turi reikiamą kvalifikaciją ir kompetenciją energetikos srityje, turi vadovavimo patirties.

Politologas taip pat sakė, kad ministras turėtų aktyviai dirbti su visais pagrindiniais energetikos projektais, tačiau neįvykęs skalūninių dujų žvalgybos konkursas ir bendrovės „Chevron“  pasitraukimas parodo, kad ne viskas priklauso nuo ministro.

„Kalbant apie tokius projektus, kaip Visagino atominė elektrinė, jo eiga taip pat priklausys ir nuo valdančiosios koalicijos, nuo jų tarpusavio sutarimo šiuo klausimu. Šiuo atveju, ministro vaidmuo ten, kur reikia priimti politinius sprendimus, greičiausiai bus šalutinis. Bet kur sprendimai jau priimti, sakykime, elektros jungtis su Švedija ir Lenkija, kur reikia tik nuolatinės priežiūros, kad darbai būtų atlikti laiku, čia, manau, ministro vaidmuo bus didesnis, jis skirs atitinkamą dėmesį“, - sakė jis.

R.Vilpišauskas taip pat tvirtino, kad R.Masiulio ankstesnė veikla neteikia pagrindo įtarti, jog jis gali būti susijęs su tam tikromis energetikoje aktyviai veikiančiomis interesų grupėmis, tačiau pripažino, kad tiek verslo, tiek ir Darbo partijos spaudimą jam teks atlaikyti.

„Pagrindinis klausimas - kiek pats ministras bus atsparus jų įtakai, taip pat ir Darbo partijos norams. Nes formaliai ši pozicija priklauso Darbo partijai, kaip anksčiau priklausė Lietuvos lenkų rinkimų akcijai. Matome, kad į savo darbo pabaigą ankstesnis ministras, atrodo, gan aktyviai koordinavosi su LLRA. TAd kol kas neaišku, ar kažkas panašaus neįvyks ir su šiuo ministru“, - sakė R.Vilpišauskas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgusi į premjero Algirdo Butkevičiaus teikimą, pirmadienį pasirašė dekretą, kuriuo R.Masiulis skiriamas energetikos ministru. Jis pareigas eiti pradės, kai duos priesaiką Seime.

45-erių ekonomistas, tarptautinių santykių ir politikos išsilavinimą turintis R.Masiulis „Klaipėdos naftai“ vadovauja nuo 2010 metų. Iki tol jis buvo dabar jau panaikintos energetikos bendrovės „Leo LT“ verslo vystymo direktorius ir valdybos narys, 14 metų jis dirbo įmonėse „Arthur Andersen“ ir „Ernst & Young“, kur vadovavo energetikos sektorių aptarnaujantiems padaliniams.

Anksčiau buvo skelbta, kad Darbo partija dėl savo kandidato apsispręs per tarybos posėdį pirmadienio vakarą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra