„Žmonių pasipiktinimą kelia ne tik ir net ne tiek protu sunkiai suvokiamos istorijos apie dešimtis ar šimtus skirtingų kortelių degalams apmokėti, ir ne „čekučių“ trūkumas. Ne, kur kas labiau piktina keisti paaiškinimai ir aklas atsakomybės neigimas“, – Seime antradienį sakė šalies vadovas, skaitydamas metinį pranešimą.
Taip jis komentavo visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyvą „Skaidrinam“, kuria jis ėmėsi tikrinti, ar savivaldos politikai skaidriai naudojo vadinamąsias kanceliarines išlaidas.
Dėl paviešintų faktų Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus devyniose savivaldybėse, bet G. Nausėda teigė, kad jį stebina Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).
Šalies vadovas pavadino įstaigą neveiksnia. Anot jo, VTEK , „atrodo, stengiasi ne imtis iniciatyvos ir veikti, o atvirkščiai – ieško preteksto nieko nedaryti“.
„Tuomet kyla abejonių, kokia yra šios institucijos misija apskritai“, – kalbėjo G. Nausėda.
Prezidentūra praėjusią savaitę paprašė VTEK įvertinti finansų ir kultūros ministrų išlaidas jiems dirbant Kauno miesto taryboje.
Vietoj to, kad spręstų, atrodytų, aiškią politinės etikos ir atsakomybės problemą, ji staiga pradėjo ieškoti kolektyvinės kaltės. Mėtytis ultimatumais. O galiausiai prabilo apie mistinę „visuotinę amnestiją.
Savo ruožtu Seimo narys konservatorius Matas Maldeikis pranešė tarnybinės etikos sargams apskundęs prezidentą Gitaną Nausėdą dėl jo viešai nepateiktos interesų deklaracijos.
VTEK patvirtino gavusi kreipimusis ir vertins, ar yra pagrindas pradėti tyrimą, tačiau akcentavo, kad aiškintis ministrų elgesį gali būti per vėlu dėl trejų metų senaties termino.
Metiniame pranešime G. Nausėda teigė, kad jį dar labiau stebina tai, kaip į „čekiukų skandalą“ reagavo valdančioji dauguma.
„Vietoj to, kad spręstų, atrodytų, aiškią politinės etikos ir atsakomybės problemą, ji staiga pradėjo ieškoti kolektyvinės kaltės. Mėtytis ultimatumais. O galiausiai prabilo apie mistinę „visuotinę amnestiją“, – sakė G. Nausėda.
Šalyje kilus politinei krizei dėl tarybų narių kanceliarinių išlaidų, valdantieji konservatoriai pasiūlė rengti pirmalaikius Seimo rinkimus, tačiau parlamentas tokią iniciatyvą atmetė, o atsistatydinti žadėjusi premjerė Ingrida Šimonytė to nepadarė.
„Bet juk problema niekur nedingo. Politinės audros dulkėms nusėdus, žmonės tebemato tai, ką matė nuo pat pradžių, – skambių skaidrumo deklaracijų ir veiksmų prarają. Norą bet kokia kaina išsaugoti savus. Politinės atsakomybės stygių“, – kalbėjo šalies vadovas.
Dėl kilusios krizės iš pareigų pareigų pasitraukė konservatorių deleguota švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Naujausi komentarai