ES šalių lyderiai pasveikino sutarimą dėl 2030 m. tikslo sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus bent 55 proc. ir aptarė politines gaires šiam tikslui įgyvendinti. Lietuvai, kaip pažymima Prezidentūros pranešime, svarbu, kad teisinis reglamentavimas būtų grindžiamas sąžiningumo ir solidarumo principais bei šalių narių nacionalinėmis ypatybėmis, dalijantis įsipareigojimus ir siekiant ES tikslo.
Prezidentas sakė, kad Lietuvai „ypač svarbus jos interesus atitinkantis kriterijus – pasidalyti įsipareigojimus pagal BVP vienam gyventojui einamosiomis kainomis principą“.
Šalies vadovas paragino Tarybą bei Komisiją greitai pateikti teisės aktų paketą kartu su nuodugniu poveikio aplinkai, ekonominiu ir socialiniu tyrimu. G. Nausėda pabrėžė būtinybę stiprinti ES masto sektorines priemones, siekiant sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas.
Prezidentas teigiamai įvertino atnaujintą JAV įsipareigojimą laikytis Paryžiaus susitarimo ir išreiškė lūkestį, kad tai nuteikia optimistiškai dėl artėjančio COP26 klimato viršūnių susitikimo Glazge būsimų rezultatų.
Sesijoje, kaip nurodoma Prezidentūros pranešime, aptartos ir kovos su pandemija priemonės, ypač daug dėmesio skirta vakcinų gamybos ir tiekimo užtikrinimo, skaitmeninio COVID-19 sertifikato įvedimo, paramos trečiosioms šalimis klausimams.
„Itin optimistiškai nuteikia Europos Komisijos pateikti skaičiai dėl vakcinų tiekimo – dar iki birželio mėnesio pabaigos Lietuva gaus papildomai 1,3 mln. dozių pasiekdama 3 mln. – lygiai tiek, kiek reikia paskiepyti 70 proc. Lietuvos suaugusių asmenų“, – sakė šalies vadovas.
Prezidentas pabrėžė, kad, spartėjant vakcinų gamybai ir tiekimui ES, itin svarbu, kad, pasitelkiant dalijimosi vakcinomis mechanizmą, būtų suteikta reikalinga pagalba mūsų partneriams, ypač ES Rytų kaimynystėje.
Naujausi komentarai