Pereiti į pagrindinį turinį

Prezidentė: diplomatas negali būti beveidis

2015-07-01 08:15
BNS inf.

Diplomatas negali būti beveidis ir Lietuvai atstovauti turi asmenybės, susitikusi su užsienyje reziduojančiais Lietuvos ambasadoriais sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Taip pat į kasmetinį ambasadorių suvažiavimą susirinkusiems diplomatams D.Grybauskaitė nurodė pagrindinius užsienio politikos uždavinius: tai karinio ir informacinio saugumo užtikrinimas, Lietuvos ekonominių ryšių su užsienio valstybėmis stiprinimas, naujų patikimų rinkų ir investicijų paieška.

Pasak šalies vadovės, Lietuvos ambasadoms užsienyje kartais trūksta iniciatyvos, kai kurie ambasadoriai „yra miegantys“, tačiau konkrečių ambasadų ar ambasadorių, kuriems skirta ši kritika, žurnalistams po susitikimo D.Grybauskaitė nenurodė.

„Situacija keičiasi, iššūkiai - kitokie, todėl reikia adaptuoti ir keisti atitinkamai elgseną, būti proaktyviems, mažiau laukti, kad iš centro kažkas kažką nurodys, rodyti iniciatyvą, ko trūksta kartais diplomatinėje tarnyboje“, - žurnalistams prezidentūroje sakė D.Grybauskaitė.

„Atskiri ambasadoriai atrodo gerai, o kai kurie yra miegantys ir ambasados miegančios. Tai atkreipiau dėmesį, kad miegoti jau nebeturime laiko“, - pridūrė prezidentė.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad Lietuva daug investavo į diplomatų žinias bei patirtį ir „dabar atėjo metas savo patirtį atiduoti valstybei“, pranešė Prezidentūra.

Pasak prezidentės, ypač pavojingas yra informacinis karas.

„Mūsų šalis susiduria su provokaciniais pareiškimais ir veiksmais. Todėl diplomatai turi aktyviai informuoti užsienio partnerius apie tikrąją padėtį ir aiškinti Lietuvos poziciją“, - rašoma pranešime.

Taip pat prezidentė pabrėžė, kad Lietuvos ekonominė situacija nebloga, tačiau gyvybingi ekonominiai ir verslo ryšiai su užsienio valstybėmis yra svarbus pamatas Lietuvos žmonių gerovei.

„Todėl diplomatai turi aktyviai vykdyti ekonominę diplomatiją, prisidėti ieškant naujų eksporto rinkų, pritraukiant į Lietuvą užsienio investicijas“, - rašoma pranešime.

Dar vienas svarbus Lietuvos diplomatų uždavinys, pasak prezidentės, yra sėkmingai ir laiku užbaigti derybas dėl narystės įtakingoje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje, „kuri atneš realią naudą šalies verslui ir žmonėms“.

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad tvirti ryšiai su strategine saugumo partnere JAV, Šiaurės ir Baltijos šalimis, kitomis ES ir NATO valstybėmis yra tarp svarbiausių užsienio politikos prioritetų.

Šalies vadovės teigimu, siekiant stabilios ir saugios kaimynystės aplink Lietuvą, būtina ir toliau telkti užsienio valstybių paramą Ukrainai, neleisti tarptautinėje erdvėje pamiršti Krymo okupacijos klausimo, skatinti Gruzijos ir Moldovos suartėjimą su ES, padėti šioms valstybėms žengiant eurointegracijos keliu.

Taip pat Prezidentūros pranešime pažymėta, kad Lietuva supranta ir kitiems kylančius iššūkius – Islamo valstybės ir terorizmo grėsmę, nelegalios migracijos problemas, ir yra pasirengusi solidariai prisidėti juos sprendžiant tiek, kiek leidžia galimybės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų