Pereiti į pagrindinį turinį

Rusijos ambasada Lietuvai teikia notą dėl karių kapų

Rusijos ambasada Lietuvai teikia notą dėl „nepatenkinamos situacijos su Rusijos karių kapais“ šalyje.

T. Urbelionio/BFL nuotr.

Rusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį informavo, kad yra „labai susirūpinusi destruktyviais Lietuvos valdžios veiksmais, dėl kurių faktiškai blokuojami atkuriamieji-remonto veiksmai sovietų karių palaidojimo vietose“.

„Ypatingas priešiškumas kyla dėl Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos įpareigojimų įdiegti prie memorialinių objektų vadinamąsias informacines lenteles, kurių tekstas pagrįstas iškraipytų Sovietų kariuomenės išlaisvinimo vaidmens ir Antrojo pasaulinio karo rezultatų interpretavimu“, – teigiama pranešime.

Anot Maskvos, notą dėl šios situacijos Rusijos ambasados atstovai Lietuvos užsienio reikalų ministerijai perdavė penktadienį.

Rusija priekaištauja, kad Lietuva „neieško išeičių“ siekdama baigti derybas ir pasirašyti susitarimą dėl karių palaidojimo vietų, taip pat vietų, kuriose palaidoti nuo karo ir represijų nukentėję piliečiai. Anot pareiškimo, Vilnius sprendžiant šį klausimą „aštrina situaciją“.

„Šioje svarbioje dvišalių santykių srityje mes ir toliau veiksime remdamiesi abipusiškumo principu, įskaitant Lietuvos memorialinę veiklą Rusijos Federacijos teritorijoje“, – pažymima pranešime.

Anot Rusijos URM, susidariusi situacija yra patekusi į aklavietę, ji tikisi depolizituotų Lietuvos veiksmų.

Kultūros paveldo departamento direktoriaus pavaduotojo Audriaus Skaisčio teigimu, vasarą buvo papildytas kultūros ministro įsakymas, numatant pareigą prie užsienio valstybėms reikšmingo nekilnojamojo kultūros paveldo įrengti informacines lenteles, suderintas su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru.

„Ant sovietinių paminklų pasitaiko informacijos, kuri neatitinka istorinių faktų. Mūsų istorikai patikrina tą informaciją ir suderina tekstą, koks turėtų būti paskelbtas informacinėje lentelėje“, – BNS sakė A. Skaistys.

Jis priminė atvejį Šakių rajone, kai 2006 metais Rusijos ambasados pastangomis įrengtas paminklinis ženklas, kad šioje vietoje žuvo kelios dešimtys karių, net nurodyta viena pavardė.

Tuo metu Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikai išvis nerado duomenų, kad toje vietoje būtų kas nors palaidotas.

„Neįsivaizduoju tokios informacijos, kuri labai įžeistų jų (Rusijos ambasados – BNS) jausmus“, – sakė Kultūros paveldo departamento atstovas.

Lietuvos užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė BNS patvirtino, kad nota iš Rusijos buvo gauta ir bus nagrinėjama.

Rusijos ambasada dėl esą netinkamai Lietuvoje tvarkomų sovietinių monumentų tvarkymo šią vasarą atsisakė išduoti vizas ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviams.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų