Pereiti į pagrindinį turinį

S. Skvernelis: matau galimybę koalicijoje dirbti su visomis partijomis

2016-10-23 10:45
BNS inf.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis sako vis dar matantis galimybę dirbti koalicijoje su visomis politinėmis jėgomis, taip pat ir su liberalais.

Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / V.Skaraičio/BFL nuotr.

„Kalbant apie tuos pačius liberalus, viskas priklausys nuo to, kaip gali būti derinamos programos. Šiandien kol kas yra daug momentų diametraliai priešingų, bet aš niekada niekam nesakau „ne“. Matau galimybę su visais dirbti“, - žurnalistams sekmadienį sakė S.Skvernelis.

S.Skvernelis sekmadienį atvyko balsuoti Nemenčinės vienmandatėje apygardoje Platiniškių apylinkėje. Šioje apygardoje į antrąjį turą pateko Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatė Edita Tamašunienė ir konservatorius Vaidas Šalaševičius.

Jis taip pat tikina, kad partija nėra atmetusi galimybės derėtis ir su socialdemokratais, kurių lyderis premjeras Algirdas Butkevičius sekmadienį pripažino, jog socialdemokratams greičiausiai teks dirbti opozicijoje.

„Aš manau, kad jei galbūt premjeras įsitikinęs - gal jie tokį sprendimą yra priėmę partijos viduje. Ne, mes jokio sprendimo nesame priėmę“, - sakė S.Skvernelis.

Pats S.Skvernelis tikisi „valstiečių“ pergalės po galutinių rezultatų šiandien vienmandatėse apygardose ir teigia, kad koalicijos formavimas prasidės tik tuomet, kai paaiškės, kuri politinė jėga gavo didžiausią rinkėjų pasitikėjimą. Politikas abejoja, ar derybų rezultato bus sulaukta jau sekmadienį.

Konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis sekmadienį pareiškė, kad jis derbyose norėtų matyti ne R.Karbauskį, o S.Skvernelį.

Pasak S.Skvernelio, partijoje priimtas sprendimas, jog derybose dalyvaus jie abu su R.Karbauskiu.

S.Skvernelis taip pat pripažįsta, kad prezidentės nuomonė buriantis valdantiesiems bus labai svarbi, bet ne lemiama.

„Manau, kad bus labai svarbi nuomonė, bet pirmoje vietoje yra žmonių pasirinkimas. Tas žmonių pasirinkimas tai politinei jėgai, kuri turės daugiausia pasitikėjimo. Po to tai priklausys nuo bendradarbiavimo su prezidente“, - tvirtino LVŽS sąrašo lyderis.

Jis neigia, kad LVŽS viduje esama įtampų ir vidinių prieštaravimų. Jis sako, kad tai yra interpretacijos, nulemtos baimės, kad LVŽS partijos programinės nuostatos „turi realaus pagrindo būti įgyvendintos“.

Pirmąkart rinkimuose dalyvaujantis S.Skvernelis žurnalistams prisipažino, kad rinkimų kampanija kainavo „daug pastangų ir sveikatos“, bet sako nesigailintis.

Spalio 9 dieną per pirmąjį rinkimų turą išrinkta 70 parlamentarų daugiamandatėje apygardoje ir trys – vienmandatėse apygardose.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, daugiamandatėje apygardoje per pirmąjį turą Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai gavo 20, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 19, Socialdemokratų partija – 13, Liberalų sąjūdis – aštuonis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga bei partija „Tvarka ir teisingumas“ – po penkis mandatus. Taip pat pirmajame ture vienmandatėse buvo išrinkti du Lietuvos lenkų atstovai ir konservatorė.

Į antrąjį Seimo rinkimų turą pateko 42 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatų, 40 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, 21 – Socialdemokratų partijos, 12 – Liberalų sąjūdžio, penki – Darbo partijos, penki – save išsikėlę, keturi – „Tvarkos ir teisingumo“, po du – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos bei Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų), po vieną – „Lietuvos sąrašo“, Lietuvos žaliųjų partijos bei Antikorupcinės N.Puteikio ir K.Krivicko koalicijos kandidatus.

Naujas Seimas į pirmąjį posėdį turi rinktis ne vėliau kaip per 15 dienų po Seimo išrinkimo, preliminariai minima lapkričio 10 diena. Pirmąjį parlamento posėdį kviečia prezidentas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra