Šakalienė lankysis Lenkijoje, aptars gynybos pajėgumus ir pramonės vystymą Pereiti į pagrindinį turinį

Šakalienė lankysis Lenkijoje, aptars gynybos pajėgumus ir pramonės vystymą

2025-05-06 07:07
BNS inf.

Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė antradienį lankysis Lenkijoje, kur susitiks su šios šalies gynybos ministru Wladyslawu Kosiniaku-Kamyszu (Vladislavu Kosiniaku Kamišu).

Dovilė Šakalienė.
Dovilė Šakalienė. / L. Balandžio / BNS nuotr.

Susitikimo metu bus aptarti dvišaliai santykiai, gynybos pajėgumai ir pramonės vystymas, parama Ukrainai bei kiti klausimai.

D. Šakalienė taip pat kalbės konferencijos „Defence 24 Days“ panelinėje diskusijoje „Nauji gynybos sistemos pagrindai: „ReArm Europe“ – galimybė siekti nepriklausomybės ginkluotės srityje“.

„Defence24 Days“ – didžiausia gynybos ir saugumo konferencija Vidurio ir Rytų Europoje, sutraukianti aukšto rango politikus, kariuomenių vadovybę, gynybos pramonės atstovus ir ekspertus iš daugiau nei 50 šalių.

Šiais metais dalyviai diskutuos tokiomis temomis, kaip ginkluotųjų pajėgų modernizavimas, kibernetinis saugumas, atsakas į hibridines grėsmes, dirbtinio intelekto ir autonominių sistemų taikymas gynyboje bei Europos infrastruktūros atsparumo stiprinimas.

Lietuvos ir Lenkijos santykiai pastaraisiais metais ypač stiprėjo saugumo ir gynybos srityse, atliepiant augančius regioninius iššūkius, teigia Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Abi šalys aktyviai bendradarbiauja NATO ir Europos Sąjungos (ES) rėmuose, siekdamos stiprinti rytinį Aljanso flangą – nuo bendrų karinių pratybų iki infrastruktūrinių projektų, tokių kaip siūloma gynybos linija prie ES sienos su Rusija ir Baltarusija.

„Strateginė Suvalkų koridoriaus svarba dar labiau sustiprina poreikį koordinuoti veiksmus, kad būtų užkirstas kelias galimai Baltijos šalių izoliacijai. Abi šalys reikšmingai didina gynybai skirtą finansavimą ir yra vienos iš šios srities lyderių tarp NATO šalių“, – teigia ministerija.

Kovo viduryje Baltijos šalys, Lenkija sutarė trauktis iš priešpėstines minas draudžiančios konvencijos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų