Ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo nepritarė Politinių partijų įstatymo pataisoms, kuriomis siūlyta mažinti amžiaus cenzą iš 18 metų į 16 metų, nuo kurio Lietuvos Respublikos piliečiai bei Lietuvoje nuolat gyvenantys kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai galėtų būti politinių partijų nariais.
Už projektą balsavo 28 Seimo nariai, prieš buvo 8, susilaikė 31 Seimo narys. Įstatymo pataisos grąžintos iniciatoriams tobulinti.
Pagal J. Oleko teikiamą projektą, „politinės partijos steigėjais ir nariais gali būti Lietuvos Respublikos piliečiai, sulaukę 16 metų. Lietuvos Respublikoje nuolat gyvenantys kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, sulaukę 16 metų ir nesantys kitų šalių partijų ar politinių organizacijų nariais, gali būti tik politinės partijos nariais“.
„Tokia įstatymo pataisa paskatintų jaunimo įsitraukimą į partinius demokratinius procesus, stiprintų patį demokratijos institutą, leistų ruošti jaunimo lyderius“, - sako J. Olekas.
Be to, kaip pastebi J. Olekas, 16 metų asmuo jau turi asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, jam priskiriama dalinė teisinė atsakomybė. Taip pat, leidžiant būti partijos nariu nuo 16 metų, jaunimo klausimai, jo nuomone, politikos darbotvarkėje užimtų svaresnę vietą.
Pasak J. Oleko, viena iš strateginių Europos Parlamento krypčių 2019 metų rinkimuose yra didesnis jaunimo dalyvavimas renkant Europos Parlamentą. Taip pat dar 2015 metais Europos Parlamentas yra pareiškęs oficialų palaikymą balsavimui nuo 16 metų, tad šis įstatymas, parlamentaro teigimu, paskatintų tolimesnes diskusijas dėl demokratijos plėtimo.
Šiuo metu politines partijas steigti bei būti jų nariais leidžiama Lietuvos Respublikos piliečiams, sulaukusiems 18 metų amžiaus. Lietuvoje nuolat gyvenantys kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, sulaukę 18 metų ir nesantys kitų šalių partijų ar politinių organizacijų nariais, gali būti tik politinės partijos nariais.
Naujausi komentarai