Seimo opozicija siekia, kad ketvirtadienį parlamento priimtas 2015 metų biudžetas nepasiektų prezidentės Dalios Grybauskaitės.
Opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius pranešė, kad 29 Seimo nariai kreipiasi į Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę, jog dėl šiurkščių pažeidimų priimant biudžetą, ji neperduotų dokumento pasirašyti prezidentei. Tokią galimybę numato Seimo statuto 160 straipsnis.
„Nepaisant mūsų raginimų daryti Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų įstatymo priėmime pertrauką, kad arba Vyriausybė, arba Seimo nariai turėtų galimybę pateikti būtinas pataisas, kad tiksliais skaičiais į atitinkamas programų eilutes būtų įrašytos konkrečios sumažintos skolos aptarnavimo arba valdymo išlaidos, tai nebuvo padaryta, todėl Seimas nubalsavo dėl įstatymo, kuriame beveik 100 mln. litų išlaidos nėra konkrečiai perskirstytos ir apibrėžtos“, – sako opozicijos lyderis A. Kubilius.
Priimtą įstatymą galima sulaikyti, jeigu dėl to motyvuotu raštu, kad buvo padaryta Seimo statuto pažeidimų, į Seimą kreipiasi Seimo pirmininkas, komitetas arba ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų. Tuomet šį kreipimąsi svarsto Etikos ir procedūrų komisija. Kol ji nepateikia savo išvadų, Seimo pirmininkas negali perduoti įstatymo pasirašyti prezidentui.
Jei Etikos ir procedūrų komisija konstatuoja, jog buvo šiurkščiai pažeista įstatymų leidybos procedūra, arba nepateikia savo išvadų nustatyta tvarka, Seimas balsuoja, ar ginčijamą įstatymą pripažinti netekusiu galios, ar palikti jį galioti. Įstatymą pripažinus netekusiu galios, jo projekto svarstymas paprastai kartojamas nuo tos stadijos, kai buvo padarytas pažeidimas.
Naujausi komentarai