„Šią savaitę buvo premjerės ir sveikatos apsaugos ministro paskelbti ketinimai įvesti karantiną. Ir pasižiūrėkite, kokia buvo daugelio mūsų žmonių reakcija“, – „Žinių radijui“ teigė V. Blinkevičiūtė.
„Negalime pasakyti, kad neišvengiamai teks grįžti prie karantino, nepasakant, koks bus turinys. Žmonės iš karto prisimena buvusį karantiną, kai buvo didžiuliai ribojimai, sunerimo verslas. Būtina dabar sutarus priimti tam tikrus sprendimus, tačiau išankstinio gąsdinimo čia nereikia“, – sakė ji, pridurdama, kad be kalbų I. Šimonytės Vyriausybė jokių sprendimų šią savaitę ir nepriėmė.
„Per šią savaitę sukėlus tokį šaršalą nebuvo priimta jokių sprendimų, pažadėta, kad kitą savaitę Vyriausybės posėdyje bus teikiamas sprendimas“, – pažymėjo ji.
Pastaruoju metu reitingus auginanti V. Blinkevičūtė Vyriausybės kalbas apie tai, kad privalomam kaukių dėvėjimui grąžinti gali tekti įvesti karantino režimą, traktavo kaip komunikacinę klaidą.
„Sakymas, kad karantino paskelbimas bus tikrai neišvengiamas...Tačiau turinio žmonėms (Vyriausybė – ELTA) neišsakė (...) Visi įsivaizduoja, kad bus grįžtama prie seno karantino, taip, kaip buvo iki šiol“, – sakė socialdemokratė ir pažymėjo, kad šioje situacijoje kaltesnė yra sprendimus dėl COVID-19 krizės suvaldymo priimanti valdžia, o ne skiepytis vengiantys ar kitus tą darytį atkalbantys gyventojai.
„Aš tikrai žmonių niekada nekaltinsiu, nes žmonės yra be galo išvargę ir psichologiškai pervargę. Aiškumas iš valdžios atstovų yra tiesiog būtinas“, – akcentavo ji.
Tuo tarpu I. Šimonytei, kuri pastarąją savaitę tarsi pyktelėjo ant šalies gyventojų, ne tik vengiančių, bet ir kitus raginančių nesiskiepyti, LSDP pirmininkė linkėjo nenuleisti rankų.
„Aš norėčiau palinkėti nenuleisti rankų. Kai į paštininko ir slaugės pasiūlymą pasiskiepyti senam žmogui pasakoma, kad vaikai neleidžia... Jokiu būdu nereikia remtis vienu pavyzdžiu, galbūt ne visada tinkamu. Tačiau tikrai yra gerų pavyzdžių, kai dėka aktyvios medikų bendruomenės paskiepijama ir šimtas bendruomenės narių“, – sakė politikė.
Įvertino valdančiųjų ir prezidento santykius: tai trečioji krizė šalyje
Pandemijos valdymo kontekste V. Blinkevičiūtė įvertino ir esamus valdančiųjų santykius su prezidentu Gitanu Nausėda. Jos teigimu, šių dviejų stovyklų tarpusavio santykiai yra tarsi trečioji krizė šalyje.
„Nuolat iškyla valdančiųjų nepasitenkinimas vienu ar kitu prezidento pasakymu, kad valstybei reikia elgtis taip ar taip. Aš šiandien šių dalykų nenoriu komentuoti, tik linkėčiau, kad valdantieji su prezidentų turėtų normalius santykius, nes to reikia Lietuvos žmonėms, kai valstybėje yra ne dvi, bet trys krizės“, – apibendrino V. Blinkevičiūtė.
Naujausi komentarai