„Bendrame susitikime dalyvavo beveik visi atstovybės darbuotojai. Susitikimas buvo emociškai sudėtingas dėl ilgai įtampoje dirbusių kolegų atvirų išsipasakojimų. Darbuotojai dalinosi patirtais psichologinio smurto epizodais, savo išgyvenimais dėl tokių elgsenų. Darbuotojai atviravo, kad net svarstė kolektyvinį atsistatydinimą, jei vadovas nebūtų atšauktas“, – Eltai teigė I. Černiuk.
Pasak ministerijos kanclerės, taip pat buvo aptartas tolesnis Lietuvos ambasados Londone darbo organizavimas.
„Kalbant apie atstovybės darbo normalizavimą, aptarti ambasados darbo organizavimo tolesni praktiniai aspektai. Kolektyvas ir laikinoji reikalų patikėtinė šiuo metu, po įvykusių pokyčių, pagaliau jaučiasi užtikrintai ir tikimasi sklandaus ambasados darbo organizavimo”, – sakė ji.
Konsultacijoms atšaukus E. Bajarūną, ambasadai laikinai vadovauti patikėta ministrės patarėjos pareigas atstovybėje ėjusiai Linai Zigmantaitei.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę URM pranešė, kad ministras Gabrielius Landsbergis pasirašė įsakymą, kuriuo laikinai nuo spalio 19 d. sustabdo ambasadoriaus E. Bajarūno funkcijas iki kol bus atstatytas konstruktyvus ir produktyvus atstovybės darbas.
Susitikimas buvo emociškai sudėtingas dėl ilgai įtampoje dirbusių kolegų atvirų išsipasakojimų.
Pats mobingu kaltinamas ambasadorius yra paprašęs atlikti nepriklausomą tarnybinį patikrinimą, ar prieš jį nėra vykdomas psichologinis smurtas. Diplomato kreipimesi keltas ir klausimas dėl žalos ambasadoriaus reputacijai.
Primename, kad abejonės dėl diplomato tinkamumo tęsti pareigas kilo po to, kai naujienų portalas „Delfi“ paskelbė, jog, šaltinių duomenimis, Užsienio reikalų ministerija (URM) sulaukė skundų dėl galimo E. Bajarūno mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.
Portalo paviešintose URM inspektorių ataskaitos detalėse kalbama apie netinkamą ambasadoriaus elgesį, jo žmonos piktnaudžiavimą ambasados resursais. Todėl buvo siūloma spręsti dėl E. Bajarūno tinkamumo eiti pareigas.
Visgi šalies vadovas Gitanas Nausėda teigė, kad kaltinimų mobingu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi sulaukęs Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūnas yra tiesiog reiklus vadovas. Todėl, pasak prezidento, tam tikros ambasadoje kilusios įtampos ir nesutarimai – natūralūs.
Savo ruožtu užsienio reikalų ministras G. Landsbergis stebėjosi prezidento užimta pozicija dėl mobingu kaltinamo ambasadoriaus. Pasak ministro, keista, kad G. Nausėda suskubo užstoti diplomatą, prieš tai neišklausęs skundą pateikusių darbuotojų.
Ambasadoriai yra skiriami ir atleidžiami prezidento Vyriausybės teikimu ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pritarimu.
Naujausi komentarai