Pereiti į pagrindinį turinį

Tautinių mažumų įstatymo projektas nukeltas paskutinei sesijos dienai

2014-07-15 12:47
BNS inf.
Tautinių mažumų įstatymo projektas nukeltas paskutinei sesijos dienai
Tautinių mažumų įstatymo projektas nukeltas paskutinei sesijos dienai / Vytauto Petriko nuotr.

Seime antradienį svarstyti planuotas Tautinių mažumų įstatymo projektas nukeltas paskutinei pavasario sesijos dienai - ketvirtadieniui.

Daryti pertrauką projekto svarstyme iki kito posėdžio paprašė opoziciniai konservatoriai ir Seimas tam pritarė. Kai daryti pertrauką prašo opozicinė frakcija, tam pakanka penktadalio Seimo balsų. Antradienį konservatorių siūlymą parėmė 33 parlamentarai, prieš buvo 23, susilaikė 24 Seimo nariai.

Vadantieji anksčiau yra ne kartą žadėję paramą koalicijos partnerės Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) inicijuojamam Tautinių mažumų įstatymo projektui, tačiau premjeras Algirdas Butkevičius antradienį susitikime su konservatorių frakcija patvirtino, jog priimant įstatymą dvikalbiai pavadinimai įteisinti nebus.

LLRA atstovo Jaroslavo Narkevičiaus inicijuotas projektas, kuriam Seime po pateikimo buvo pritarta 2010 metais, siūlo grąžinti anksčiau galiojusią Tautinių mažumų įstatymo redakciją. Projektas numato, kad tautinių mažumų kompaktiškai gyvenamose vietovėse valstybės įstaigose ir organizacijose greta valstybinės kalbos gali būti vartojama ir tautinės mažumos kalba, taip pat šalia lietuvių kalbos leidžiami užrašai tautinės mažumos kalba.

Tuo tarpu alternatyviems Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymų projektams antradienį po pateikimo pritarta, jie toliau bus svarstomi rudens sesijoje. Dėl projektų paprašyta Valstybinės lietuvių kalbos komisijos išvados.

Valdančiųjų socialdemokratų parengtas projektas originalią pavardžių rašybą lotyniško pagrindo rašmenimis leistų pagrindiniame paso puslapyje, o grupės Seimo narių inicijuotas projektas siūlo originalią rašybą įteisinti papildomame puslapyje. Pastarojo iniciatoriai tvirtina, kad jų pasiūlymas - kompromisinė išeitis, nes lengviau suderinamas su lietuvių kaip valstybinės kalbos statusu ir iš to kylančiais reikalavimais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų