Pereiti į pagrindinį turinį

V. Uspaskichas dėl prezidentės pasisakymo: faktai turi būti padėti ant stalo

2014-03-05 12:10
BNS inf.
Viktoras Uspaskichas
Viktoras Uspaskichas / A.Ufarto/BFL nuotr.

Valdančiosios Darbo partijos įkūrėjas parlamentaras Viktoras Uspaskichas sako, jog prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžiai dėl galimos Kremliaus įtakos "darbiečiams" turi būti įrodyti arba ji turi atsakyti dėl šmeižto.

"Jeigu taip pasako valstybės vadovas, rimta informacija naudojasi, reikia sukurti būtinai nedelsiant, ypatingai tokių neramumų metu Europoje, komisiją Seime ir turi būti išaiškinta. Turi faktai būti padėti ant stalo ir įrodyta, iš tikrųjų, jeigu taip yra, tada visa (Darbo partijos - BNS) vadovybė turi būt pašalinta iš tų pareigų, o galbūt ir iš valdančiosios daugumos, o jei ne - turi atsakyti už tokius žodžius ir už šmeižtą", - BNS trečiadienį sakė V.Uspaskichas.

Pats jis prezidentės pasisakymą sakė vertinantis kaip "nesantaikos kurstymą valstybės viduje". Klausiamas, kokiais motyvais vedina šalies vadovė galėtų taip elgtis, V.Uspaskichas teigė taip bandant užgniaužti kitokią nuomonę.

Tuo metu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas "darbietis" Artūras Paulauskas prezidentės žodžius pavadino nusišnekėjimu ir juodosiomis rinkimų technologijomis. D.Grybauskaitė ir A.Paulauskas yra registruoti pretendentais dalyvauti prezidento rinkimuose.

"Man keistas toks pranešimas ir pasisakymas. Aš maniau, kad juodosios technologijos rinkimuose jau praeitis, bet, pasirodo, jos ir dabartiniuose rinkimuose gali būti naudojamos. Bet prisiminiau, kaip buvo su ta nutekinta neva paviešinta pažyma, kur buvo tiesiai sakoma: visi, kas kritikuos prezidentę, tai bus priešai iš Maskvos. Tai gal ta formulė ir taikoma - jeigu kritikuoji, vadinasi, esi Maskvos agentas. Aš tik tiek galiu pasakyti - niekada niekas nedarė įtakos ir niekada nedarys, čia tiesiog nusišnekėjimas", - per spaudos konferenciją Seime trečiadienį sakė A.Paulauskas.

Prezidentė D.Grybauskaitė, trečiadienį apsilankiusi Zoknių karinių oro pajėgų aviacijos bazėje, pareiškė turinti žinių, kad valdančiosios Darbo partijos vadovams įtaką gali daryti Rusijos vadovybė, todėl partijos atstovai nebus kviečiami į pasitarimus dėl šalies gynybos klausimų.

"Kai sprendžiami Lietuvos, taip pat ir NATO apginamumo klausimai, Darbo partijos kandidatų ir ypač vadovų kviesti negalėsiu. Turime žinių, kad šios partijos vadovai gali būti įtakojami Kremliaus", - sakė prezidentė žurnalistams.

"Todėl aiškiai noriu pareikšti Lietuvos žmonėms, kad Lietuvos ir NATO šalių gynyba nebus šios partijos interesų rate", - pridūrė D.Grybauskaitė.

Prezidentės žodžius komentuodamas A.Paulauskas pabrėžė, kad Valstybės gynimo tarybos sudėtis numatyta įstatyme, ir į ją pagal pareigas įeina Seimo pirmininkė, Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė.

"Čia ne Darbo partija dalyvauja Valstybės gynimo taryboje, čia dalyvauja Seimo pirmininkas, paprastai kviečiamas Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, čia įstatymo norma. Beje, Valstybės gynimo taryba, kiek aš dirbu, nė karto nebuvo sušaukta, buvo keletas klausimų raštu užduota, raštu atsakyta, o posėdžių nėra. Paimkite įstatymą ir pamatysite - paprastai Valstybės gynimo taryba renkasi kas mėnesį, ir yra parašyta, kas jos nariai ir kas paprastai kviečiami. Akivaizdu, kad įstatymas nevykdomas", - kalbėjo A.Paulauskas.

Jis taip pat pareiškė nesąs įtakojamas Rusijos: "Aš esu Darbo partijos narys ir galiu pasakyti dar kartą - aš nesu įtakojamas. Aš tokių žinių (dėl Kremliaus įtakos "darbiečiams" - BNS) neturiu, nebent prezidentė gauna kitokias informacijas nei aš gaunu, nors Valstybės saugumo departamentas, man atrodo, visiems siunčia vienodą informaciją."

Dėl Rusijos agresijos Kryme prezidentė pirmadienį sukvietė pasitarimą, į kurį pakvietė visus Valstybės gynimo tarnybos narius, išskyrus Seimo pirmininkę, Darbo partijos vadovę L.Graužinienę. Į pasitarimą nebuvo pakviestas ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas "darbietis" A.Paulauskas.

Po apsilankymo bazėje Šiauliuose, iš kur vykdoma Baltijos šalių oro policijos misija, D.Grybauskaitė teigė, kad šiuo vizitu "siunčia žinią, kad Lietuva ir Baltijos regionas, būdami NATO nariais, yra pilnai apginti".

Išplatintame pranešime spaudai prezidentė teigė, kad "būtina didinti NATO matomumą Baltijos šalyse ir stiprinti jo gynybinius pajėgumus".

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų