G. Nausėda Ukrainos vadovą taip pat patikino, kad Lietuva toliau bendradarbiaus su Ukraina tarptautinėje erdvėje, visokeriopai rems šalies gynybos reformas bei teiks materialinę ir humanitarinę pagalbą.
„Kalbėjome apie Ukrainos bendradarbiavimą su NATO, įskaitant Ukrainos indėlį į NATO operacijas ir mokymus. Pabrėžiau, kad ir Lietuva toliau rems bei teiks paramą Ukrainos gynybos reformoms, teiks materialinę pagalbą, gydys sužeistus karius“, – po susitikimo su V. Zelenskiu Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda.
Kartu šalies vadovai sankcijų Rusijai atžvilgiu patikino turį vienodą nuomonę: jos turi likti.
„Kol kas manome, kad ES sankcijos Rusijai turi likti, kol bus įgyvendinti Minsko susitarimai, ir tai yra abiejų pusių tvirta nuomonė. Matome konkrečius Ukrainos žingsnius, siekiant konflikto Donbase sprendimo. Dabar laukiame konkrečių ir tikrai labai apčiuopiamų žingsnių iš Rusijos pusės“, – teigė G. Nausėda.
Kol kas manome, kad ES sankcijos Rusijai turi likti, kol bus įgyvendinti Minsko susitarimai, ir tai yra abiejų pusių tvirta nuomonė.
Tuo metu V. Zelenskis, padėkojęs Lietuvai už kietą poziciją dėl Ukrainos suvereniteto ir nepriklausomybės, taip pat patikino, kad sankcijos turi likti.
„Mes matome aiškų supratimą, kas liečia sankcijas – sankcijos turi likti iki visiškos Ukrainos teritorijų deokupacijos, paleidžiant visus mūsų politinius kalinius“, – pridūrė V. Zelenskis, pabrėžęs, kad informavo Lietuvos vadovą apie situaciją okupuotuose regionuose.
Ukrainos prezidentas dar kartą padėkojo Lietuvai už nuolatinį palaikymą, karių gydymą bei kitą pagalbą.
„Lietuva yra mūsų labai ištikimas sąjungininkas ir partneris“, – konstatavo V. Zelenskis. Jis taip pat patikino, kad Ukraina toliau sieks NATO plėtros.
Palinkėjo nedaryti nepagrįstų nuolaidų
G. Nausėda trečiadienį palinkėjo Ukrainos vadovui nedaryti nepagrįstų nuolaidų artėjančiose derybose dėl taikos rytinėje šalies dalyje.
Ukrainos, Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos lyderiai gruodžio 9 dieną Paryžiuje turėtų susitikti naujam taikos Donbase derybų raundui.
„Palinkėjome sėkmės derantis su ganėtinai stipriu derybų partneriu, nedaryti tų nuolaidų, kurios būtų nepagrįstos“, – bendroje spaudos konferencijoje su V. Zelenskiu sakė Lietuvos prezidentas.
Jis tvirtino, kad laukiama nuolaidų ir iš Rusijos pusės, nes „tik tai gali būti pavadinta derybomis“.
G. Nausėda teigė besitikintis, kad būsimų derybų rezultatai sumažins įtampą regione, atkurs Ukrainos teritorinį vientisumą ir „leis Ukrainai ir Rusijai bendradarbiauti kaip lygus su lygiu“.
V. Zelenskis sakė, kad iš būsimo susitikimo Paryžiuje nesitiki didelių pergalių ar pabaigti karą „rytoj“.
„Aš noriu aiškaus supratimo, kaip Ukrainos, šalies, kuri kariauja, prezidentas, kada mes galime ir kaip mes galime iš tikrųjų sustabdyti šitą karą“, – teigė Ukrainos prezidentas.
V. Zelenskis kol kas nepatvirtino žiniasklaidos pranešimų apie Paryžiuje turintį įvykti susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir teigė, kad esant reikalui atskirai susitiktų tiek su juo, tiek su Vokietijos ar Prancūzijos lyderiais.
Rytų Ukrainoje nuo 2014 metų vyksta konfliktas tarp Kijevo pajėgų ir Rusijos remiamų separatistų, jo metu žuvo daugiau nei 13 tūkst. žmonių.
Neramumai Rytų Ukrainoje prasidėjo iš karto po Rusijos įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos.
Dar kiek anksčiau po masinių protestų iš šalies buvo priverstas išvykti prorusiškas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius, atsisakęs pasirašyti asociacijos sutartį su Europos Sąjunga.
Naujausi komentarai