Seimo narė Rima Baškienė visų kolegų vardu kreipėsi į Seimo kanclerę Daivą Raudonienę, prašydama pakeisti aprašą, reglamentuojantį Seimo narių parlamentinei veiklai skirtų lėšų naudojimą, kad šios lėšos nebūtų naudojamos automobilių nuomai.
Naujųjų Seimo narių įsitikinimu, tokia automobilių nuoma pažeidžia teisingumo principą, dėl to dažnai sulaukiama pagrįstos visuomenės ir žiniasklaidos kritikos.
R.Baškienės rašte Seimo kanclerei prašoma parengti aprašo pataisas ir jas svarstyti artimiausiame Seimo valdybos posėdyje, o Seimo narius įspėti apie galimus pakeitimus, kad jie nesuskubtų sudaryti sutarčių dėl mašinų nuomos, mokant už jas lėšomis, skirtomis parlamentinėms išlaidoms, kaip tai leidžiama besibaigiančios kadencijos Seimo nariams.
„Tai, kad valstybės lėšų nebus galima naudoti Seimo narių transporto nuomai, yra tik pirmasis mūsų žingsnis užtikrinant sąžiningą parlamentinių lėšų naudojimą. Jau rengiame Seimo statuto pataisas, kuriomis bus siaurinamos tarnybinių automobilių naudojimo sąlygos, Seimo pirmininko pavaduotojams nebus skiriami tarnybiniai automobiliai su vairuotojais, o savo pareigoms atlikti jie, kaip ir visi Seimo nariai, galės naudotis Seimo transporto paslaugomis pagal nustatytą tvarką, mažinsime Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių ir siūlysime kitus pakeitimus“, – pranešime cituojamas LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.
Pagal Seimo statutą, kiekvieną mėnesį Seimo nariams skiriama vieno vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio suma su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms padengti. Šiuo metu ši suma siekia maždaug po 770 eurų per mėnesį. Per metus parlamentinėms išlaidoms iš viso išleidžiama daugiau kaip 1 mln. eurų.
Didžiąją dalį šių lėšų Seimo nariai skiria automobilių nuomai, remontui ir draudimui.
Naujausi komentarai