„11 nr. mums buvo labai sėkmingas 2004 m., tada gavome 2 mandatus į Europos Parlamentą. Dabar reikia sulaukti rezultatų. Džiugina aktyvumas, buvo prognozė, kad bus apie 25 proc., o yra beveik 29 proc. Tai yra tikrai geras rezultatas“, – žurnalistams sekmadienį vakare teigė A. Zuokas.
„Negalima lyginti EP rinkimų su tais, kurių metu vykdavo ir kiti rinkimai, pvz., prezidento ar dar referendumas. Reikia juos lyginti su 2009 m., kai taip pat buvo tik EP rinkimai, ir tik 21 proc. aktyvumas. 29 proc. yra geras aktyvumas, Vilnius taip pat aktyviai balsavo, lieka sulaukti rezultatų“, – pažymėjo jis.
Tuo metu vertindamas tai, kad Šalčininkų rajonas aktyviausiai balsavo rinkimuose, A. Zuokas pažymėjo, jog tai yra Waldemaro Tomaszewskio įdirbis, tačiau tai negarantuoja Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungai EP.
„Čia sakyčiau Lenkų rinkimų akcijos, pono Tomaszewskio įdirbis. Suprantama, kad tai jo tėvonija, bet ar užteks balsų surinkti 5 proc., čia jau kitas klausimas. Nors turime pirmus rezultatus iš mūsų kolegų Visagine, tai Tomaszewskis pirmas, antri valstiečiai“, – sakė politikas.
Negalima lyginti EP rinkimų su tais, kurių metu vykdavo ir kiti rinkimai, pvz., prezidento ar dar referendumas.
„Du gerai, trys gerai, bet būtų gerai ir vienas mandatas“, – kalbėdamas apie lūkesčius savo partijai EP rinkimuose tikino jis, pažymėjęs, kad rezultatai leis darytis išvadas ir prieš Seimo rinkimus.
ELTA primena, kad sekmadienį Lietuvoje vyko penktieji Europos Parlamento (EP) rinkimai. Šiemet kandidatų sąrašus į EP kėlė 14 politinių partijų ir viena koalicija.
Visgi, šie rinkimai buvo vienas pasyviausių – savo pilietinę valią atėjo išreikšti vos 28,35 proc. rinkėjų.
Renkant europarlamentarus prieš penkerius metus, 2019-aisiais, bendras aktyvumas siekė 53,43 procento. Tiesa, tuomet EP rinkimai vyko kartu su prezidento rinkimų antruoju turu.
Prieš penkerius metus EP rinkimus laimėjo Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), gavę tris mandatus. Antroje vietoje liko Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), o treti – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) – abi partijos gavo po du mandatus.
Tuo metu Liberalų Sąjūdis, Darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“ bei „Valdemaro Tomaševskio blokas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija tąkart vykusiuose rinkimuose iškovojo po vieną mandatą.
Naujausi komentarai