Seime antrą kartą mėginama įkurti Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybą, kuri prižiūrėtų mokslo institucijų bei akademinės visuomenės etiką, tirtų plagijavimo atvejus.
Už tai numatantį Seimo nutarimo projektą antradienį balsavo 42 parlamentarai, prieš buvo vienas, 15 balsuodami susilaikė.
Naujai institucijai norima pavesti prižiūrėti, kaip mokslo ir studijų institucijos laikosi akademinės etikos kodeksų, nagrinėti su tuo susijusius skundus, užtikrinti efektyvų ir konfidencialų akademinės etikos ir procedūrų pažeidimų tyrimą.
Tarnybos specialistai taip pat turėtų tirti plagijavimo ir kitus intelektinės nuosavybės teisių pažeidimus, susijusius su neteisėtu mokslo ar meno rezultatų panaudojimu, taip pat mokslinių tyrimų duomenų padirbinėjimo, klastojimo arba manipuliavimo jais atvejus.
Anot Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) pirmininko konservatoriaus Valentino Stundžio, šiuo metu akademine etika nelabai kas rūpinasi. Ši sritis buvo pavesta Mokslo tarybai, bet ji esą šios funkcijos tinkamai neatlieka.
Projektą pateikęs ŠMKK narys Mantas Adomėnas tvirtino, kad nėra jau veikiančios institucijos, kuriai būtų galima pavesti atlikti minėtas funkcijas.
Anot politiko, tarnyboje dirbtų du-trys žmonės, tačiau kiek kainuotų jos išlaikymas, jis negalėjo pasakyti.
2010 metų rugsėjį Seimas panašų nutarimo projektą buvo atmetęs.
Naujausi komentarai