Tai pažymėjo devyni iš dešimties (89 proc.) respondentų. Apklausą praėjusį rudenį atlikusi rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ apklausė 1033 gyventojus nuo 15 iki 74 metų.
Penktadalis apklaustųjų svarbiausia aplinkosaugine problema laiko klimato kaitą ir jos padarinius. Tarp kitų svarbiausių problemų išskirta oro tarša (16 proc.), vandens užterštumas (15 proc.), gausėjantis atliekų kiekis (13 proc.), cheminių medžiagų žemės ūkyje ar buityje keliama tarša (12 proc.) ir atliekų tvarkymas bei jų prevencija (11 proc.).
Šeši iš dešimties apklaustųjų mano, kad aplinkos problemos turi tiesioginį poveikį jų kasdieniam gyvenimui, septyni iš dešimties nerimauja dėl kasdienių plastiko gaminių poveikio aplinkai ir žmogaus sveikatai.
63 proc. respondentų pripažįsta, kad jie gali atlikti svarbų vaidmenį saugant aplinką. Kaip per pastarąjį pusmetį prie aplinkosaugos stengėsi prisidėti tie respondentai, kuriems ji labai svarbi asmeniškai (jie sudarė trečdalį apklaustųjų)? Net devyni iš dešimties rūšiavo atliekas, daugiau nei trečdalis vengė plastiko pakuočių ar tvarkė aplinką, dalyvavo įvairiose talkose jai tvarkyti, penktadalis suvartojo mažiau išteklių – energijos (24 proc.), vandens (20 proc.), sumažino atliekų kiekį namų ūkyje (22 proc.).
Iš būdų aplinkosaugos problemoms spręsti daugiausia respondentų (44 proc.) veiksmingiausiu pasirinko geresnį aplinkosaugos įstatymų vykdymo užtikrinimą. 34 proc. nurodė, kad reikia pateikti daugiau informacijos ir šviesti visuomenę aplinkosaugos klausimais, 32 proc. mano, kad turi būti nustatytos didesnės baudos už aplinkosaugos reikalavimų pažeidimus.
Pusės apklaustųjų požiūriu, jie yra gerai informuoti apie su aplinka susijusius dalykus, o 44 proc. respondentų trūksta tokios informacijos. Respondentai išskyrė, jų požiūriu, aktualiausias aplinkosaugos problemas, apie kurias norėtų sužinoti daugiau. Tai oro tarša ir jos poveikis aplinkai bei žmogaus sveikatai, genetiškai modifikuoti produktai, klimato kaita ir jos padariniai, atliekų tvarkymas ir jų prevencija bei cheminių medžiagų keliama tarša.
Priimtiniausias informacijos šaltinis yra televizija. Kas antras respondentas nurodė, kad žiūrėtų aplinkosauginei temai skirtą laidą, trys iš dešimties – jai skirtą reportažą per TV naujienas. Kiti pageidaujami informacijos šaltiniai: pranešimas socialiniuose tinkluose (16 proc.), straipsnis ar vaizdo siužetas interneto naujienų portaluose (14-15 proc.), radijo laida (12 proc.) ir kt.
Naujausi komentarai