Pereiti į pagrindinį turinį

A.Salamakinas savo darbą vadina bergždžiu

2009-07-09 08:59
Pasimokė: A.Salamakinas jau gailisi inicijavęs ataskaitų, kam politikai leido parlamentinei veiklai skirtas lėšas, viešinimą.
Pasimokė: A.Salamakinas jau gailisi inicijavęs ataskaitų, kam politikai leido parlamentinei veiklai skirtas lėšas, viešinimą. / Mindaugo Ažušilio nuotr.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininkas Algimantas Salamakinas ir toliau viešins detalias ataskaitas apie tai, kam Seimo nariai leido parlamentinei veiklai skirtas lėšas, tačiau abejoja, ar tas darbas nėra "beveik bergždžias".

Milžiniškas darbas

Gegužę EPK paskelbė suvestines ataskaitas, kaip Seimo nariai šių metų pirmą ketvirtį naudojo parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Parlamentinei veiklai Seimo nariai kiekvieną mėnesį gauna 3,5–4 tūkst. litų.

Paskelbusi apibendrintas suvestines EPK nuėjo dar toliau – pradėjo skelbti detalizuotas ataskaitas apie panaudotas parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Birželio antroje pusėje pasirodė tokios detalios ataskaitos apie tai, kam šias lėšas pirmą ketvirtį naudojo opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariai.

"Paskelbsime ir kitų frakcijų detalias ataskaitas", – ramino A.Salamakinas, paklaustas, kodėl paviešinus socialdemokratų išlaidas jau kurį laiką niekas nebeskelbiama. "Tai tikrai didelis darbas – vos ne kiekvieną litą reikia atskirai surašyti, susipažinus su parlamentarų pateiktomis sąskaitomis ir čekiais", – guodėsi EPK pirmininkas.

Tą darbą atlieka komisijos patarėja Birutė Pūtienė. Ji sakė, kad nėra techninių galimybių greitai ir efektyviai internete paskelbti visus iš Seimo narių gaunamus duomenis apie parlamentinei veiklai skirtų lėšų panaudojimą. Todėl paviešinimas yra labai lėtas – paskelbti vienos frakcijos detalius duomenis trunka po kelias savaites.

Pasaka be galo

Šiuo metu suvedinėjami didžiausios Seime valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos, vienijančios 45 narius, detalūs duomenys apie panaudotas kanceliarines išlaidas. Tikimasi, kad kitos savaitės antroje pusėje jie atsiras internete. Tada bus imtasi skelbti kitų frakcijų detalias ataskaitas.

"Ne anksčiau kaip rugsėjį baigsime skelbti pirmo metų ketvirčio duomenis. Tada jau reikės pradėti skelbti antro ketvirčio duomenis. Ir taip pasaka be galo", – skėstelėjo rankomis A.Salamakinas.

Komisija liepos pabaigoje arba rugpjūčio pradžioje turėtų paskelbti apibendrintas ataskaitas, kaip Seimo nariai leido parlamentinei veiklai skirtas lėšas antrą ketvirtį. Bet detalizuotas šio ketvirčio ataskaitas numatoma pradėti skelbti tik po to, kai bus visiškai susitvarkyta su pirmu ketvirčiu. "Vėluosime, o ką daryti? Nėra techninių ir materialinių galimybių bei pakankamų darbo pajėgumų viską padaryti kur kas greičiau", – sakė B.Pūtienė.

Matydamas, kaip lėtai skelbiamos detalios ataskaitos, EPK pirmininkas A.Salamakinas jau ima gailėtis, kam išvis inicijavo jų viešinimą. "Dabar jau man tas darbas atrodo beveik bergždžias. Anksčiau žiniasklaida labai aktyviai tuo domėjosi, reikalavo viską paskelbti iki paskutinio cento, dabar akivaizdu, kad žurnalistų ūpas, entuziazmas gerokai atvėso ir jie nebenori nagrinėti tų ilgiausių ataskaitų", – pasakojo komisijos vadovas.

Jis tvirtino, kad kol nėra kitaip apsispręsta, bus viešinamos ir apibendrintos, ir detalios ataskaitos apie panaudotas parlamentines lėšas.

Įtartinos išlaidos

Paskelbus pirmo šių metų ketvirčio ataskaitas žiniasklaida paskelbė kelis ypač abejotinus parlamentinei veiklai skirtų lėšų panaudojimo atvejus: viešbučiams Trakuose, Druskininkuose ir pajūryje, važiuoti taksi iš vieno miesto į kitą, automobilių nuomai iš giminaičių firmų, grožinės literatūros knygoms, porcelianiniams servizams, medžioklinėms žirklėms, krištolinėms taurelėms, tualetiniam popieriui, netgi kramtomajai gumai įsigyti.

Žadėta, kad bus griežtinama parlamentinei veiklai skirtų lėšų panaudojimo tvarka, tačiau kol kas nuspręsta apsiriboti sąskaitų paviešinimu, tikintis, kad tai sudrausmins Seimo narius ir privers juos gaunamus pinigus naudoti pagal paskirtį, o ne viskam iš eilės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų