Buvęs „Exem“ narys - Berlyne Pereiti į pagrindinį turinį

Buvęs „Exem“ narys - Berlyne

2004-04-30 09:00

Svetur

Buvęs „Exem“ narys - Berlyne

M.Petrikas džiaugiasi, kad jau rytoj nebūsime antrarūšiai

Buvęs kultinės šokių muzikos grupės „Exem“ narys Matas Petrikas „Matisse“, Klaipėdą paliko prieš ketverius metus ir artimiausiu metu į Lietuvą grįžti neketina. Šalies įstojimą į Europos Sąjungą muzikantas švęs draugų meno galerijoje, kur bus atidaroma kaunietės menininkės Ingos Likšaitės darbų paroda. Buvęs klaipėdietis jau trejus metus legaliai dirba interneto agentūroje Berlyne. Dienraščiui jis teigė, kad nors Lietuvos narystė ES labai džiugina, esminiai dalykai jo gyvenime dėl to nepasikeis.

Išgarsėjo Klaipėdoje

M.Petrikas Lietuvoje išgarsėjo kaip originalios klaipėdiečių grupės „Exem“ narys, išleido porą solinių albumų. Prisidengęs pseudonimu Matisse, jis įrašė albumą „Zitron“ ir atskiru albumu išleido muziką pjesei „Naktis prieš pat miškus“. Žinomiausia šio albumo daina - „Aš noriu rėkt“.

Prieš 12 metų jis dirbo neetatiniu dienraščio „Klaipėda“ žurnalistu ir miesto šventės metu kalbėjosi su keliomis koncertuojančiomis grupėmis. Interviu su tuometiniais „Exem“ nariais tapo aštuonerius metus trukusio dabartinio grupės nario Mindaugo Kazakevičiaus-Kryžiaus ir M.Petriko bendradarbiavimo pradžia.

Viliojo kultūra

Pasak M.Petriko, gyvenimas Lietuvoje nebuvo labai sudėtingas, tačiau tėvynėje nebebuvo ką veikti. Vaikinas norėjo gauti normalų atlyginimą už darbą, kurį puikiai išmano. Jo teigimu, norėjosi normalios kultūrinės aplinkos, pajausti ką reiškia gyventi tikrame didmiestyje. Viliojo ir galimybė padaryti karjerą.

Buvęs muzikantas tikino, kad skirtumus tarp Lietuvos ir Berlyno galima būtų vardyti ištisas valandas. Savo draugams jis visada pabrėžia, kad gyvena ne Vokietijoje, o Berlyne. Jo manymu, šis didmiestis šiuo metu yra pati įdomiausia vieta pasaulyje, kuriame kuriamos naujos mados, stiliai, muzika.

Turi kitų problemų

M.Petriko įsitikinimu, eiliniams vokiečiams ES plėtra nėra kažkoks didelis įvykis, nors žiniasklaida ir pateikia daugybę informacijos ta tema. Pasak jo, šalyje jau kurį laiką tęsiasi ekonominė krizė, panaši į 1998-ųjų Rusijos krizę Lietuvoje, todėl vokiečiai turi kur kas svarbesnių problemų. Labiausiai bijoma dar vienos „outsourcingo“ bangos. Tokiu sudėtingu terminu vadinamas darbo perkėlimas į pigesnes šalis.

Buvęs klaipėdietis tikino, kad pats švęs Lietuvos stojimą į ES draugų rate, o Berlyne, nors ir vyks specialūs renginiai Europos Sąjungos plėtros proga, jos sutampa su tarptautine Darbo diena. Pasak M.Petriko, bus sunku atskirti, kurie renginiai svarbesni, nes Darbo žmonių šventė Berlyne jau 17 metų minima gigantiškomis anarchistų, komunistų ir antiglobalistų riaušėmis su policija. Dėl šios priežasties į Berlyną savaitgalį atvyks 15 tūkstančių papildomų policininkų.

Vokiečiai juokauja

Po gegužės 1-osios M.Petriko gyvenime nieko ypatingo nebus. Legaliai jis dirba jau trejus metus, o dabar galės lengviau pakeisti darbdavį ir darbo vietą. Anksčiau darbo viza labai priklausė nuo darbdavio, o tai lėmė menkesnes galimybes konkuruoti dėl palankesnio atlyginimo ir karjeros. Pasak jo, pagal naujus įstatymus, visi žmonės, Vokietijoje legaliai dirbę bent 12 mėnesių, gaus neribotą darbo leidimą visam gyvenimui. Tokia naujiena labai džiugina M.Petriko žmoną, kuri šiuo metu studijuoja Potsdame. Darbo leidimas galios visiems šeimos nariams. Be to, dabar bus paprasčiau tapti Vokietijos aukštųjų mokyklų studentu ir gauti stipendiją.

M.Petrikas svarstė, kad didžiajai daliai jo pažįstamų Berlyne gyvenančių lietuvių svarbiausia, kad po įstojimo į ES jie taps normaliais Europos piliečiais, o nebe antrarūšiais žmonėmis „iš kažkur“. Pasak M.Petriko, patys vokiečiai „pro ašaras“ juokauja, kad po poros metų važiuos uždarbiauti į Lietuvą. Tiesa, tuo atveju, jei padėtis Vokietijoje nesikeis, o mūsų šalyje viskas tokiu pat greitu tempu vystysis, o ekonomika ir toliau augs.

Lietuviai pakartos?

Vaikino įsitikinimu, vienas veiksnių, paskatinusių dabartinę Vokietijos ekonomikos krizę, buvo prekybininkų nesąžiningumas. Pasak jo, komersantų gudrumas sukompromitavo euro įvedimo procesą ir paskatino žmonių nusivylimą Europos Sąjunga. Kai šalyje buvo įvestas euras, pakilo daugelio daiktų, ypač maisto produktų kainos. Pasak jo, prekybininkai tikėjosi, kad pirkėjai didelio skirtumo nepastebės. Nors kitose Europos šalyse - Ispanijoje ar Italijoje kainos nepakito, M.Petrikas baiminasi, kad lietuviai „gudruoliai“ pakartos liūdnąjį vokiškąjį variantą.

Gyvenimas gerės

Muzikantas prognozavo, kad per dešimt metų Lietuvoje gyvenimas žymiai pagerės, nes šalis eina teisingu keliu. Jis siūlė visiems nusiraminti ir stebėti, kas pasikeis. Vaikinas teigė, kad nekreipia dėmesio į tai, ką pasakoja politikai, nes vis tiek viską teks patirti savo kailiu. Jokios kalbos nieko nepakeistų.

„Tikiuosi, kad viskas bus gerai. Pagaliau išsipildo karaliaus Mindaugo svajonė sujungti Lietuvą su Europa, su tuo ir sveikinu visus tėvynainius. Linkiu išnaudoti visas naujai atsivėrusias galimybes ir gerai atšvęsti“, - dienraščiui sakė M.Petrikas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų