Būtent prieš 29 metus buvo sukurtas legendinis specialus policijos paskirties padalinys – "Aras".
"Taip, tas pats vienintelis, suvienijęs tikrus atgimstančios Lietuvos laisvės gynėjus, nenorėjusius ne tik paklusti sovietinei priespaudai, bet ir tuo metu smarkiai valstybėje pradėjusioms dominuoti nusikaltėlių gaujoms, savo čiuptuvais jau ėmusioms apraizgyti net ir valstybinį sektorių ar periimti ginklų tiekimą šalies teisėsaugos sistemoms", – kalbėjo D. Dargis.
Anot jo, paradoksalu, bet, vienas labiausiai gerbtinų policijos padalinių, buvo sukurtas panaikinus specialų sovietinį OMON Vilniaus padalinį.
"Ir vietoj tos sovietinio brutalumo nesąmonės, stojo tikra, pavyzdinė lietuviškos policijos, specialių užduočių struktūra, ilgainiui sudalyvavusi ne tik pačiose sudėtingiausiose šalies teisėsaugos operacijose, bet ir pelniusi milžinišką užsienio kolegų pagarbą", – tęsė rašytojas.
Jis akcentavo, kad "Aru" privalome didžiuotis. "Turime jiems padėkoti už mūsų visų laisvę. Būtent "ARO" vyrų dėka, mano knygų herojai – "Vilniaus Brigada", Kauno "Daktarai", "Agurkiniai" ir dar daugelis kitų, buvo pasiųsti tenai, kur jiems ir vieta – už grotų, – dėstė D. Dargis. – Pasiuntė už grotų, reiškia, kaip detalizavo rašytojas, kad būtent "Aro" nariai buvo tie, kurie stovėjo savo tvirtais pečiais susirėmę ir neleido, kad mūsų gatvėse aidėtų sprogimai, "kaifas" sėtų dar didesnę baimę jaunimui, jų tėvams, nusikalstamo pasaulio kronikos iš kelių puslapių dienraščiuose, tevirstų vos keliomis nedidelėmis naujienomis, o tie, kurie buvo peržengę "juodąją" ar "pilkąją" gyvenimo ribas, šiandien net nebesvarsto to vėl pakartoti.
"Tad lenkiu galvą prieš vyrus juodais drabužiais ir kaukėmis, užtikrinusiais mūsų visų Lietuvos laisvę, į pasirinktą kelią, kuriuo, nepaisant "atostogų namie", tikrai verta didžiuotis. Ačiū jums už tai, kad buvote tada, esate dabar ir visuomet būsit čia. Tik jūsų dėka, Lietuva yra tokia, kokia yra šiandien. O ji tikrai daug nuėjo. Abejojat?" – provokavo D. Dargis.
Ir iš karto atsakė: "Neverta. Tik pažiūrėkit ką mes visi kartu galim kovodami su virusu – susitelkti, padėti vienas kitam, palaikyt kai reikia, skirti ne tik pinigų (nerealiausiomis sumomis, kas tikrai yra netikėta), bet imtis kurti, ieškoti drauge sprendimų, būtinų visai mūsų valstybei".
D. Dargio manymu, "Aro", kaip ir jų vyrų istorija ypatinga.
Prieš daugiau nei 29 metus buvo nuspręsta sukurti specialų Vidaus reikalų ministerijos viešosios policijos specialios paskirties padalinį, dislokavus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Kiek vėliau – 1991 m. balandį – jį pertvarkė į Lietuvos policijos greitojo reagavimo rinktinę "Aras", o jam priklausantys vyrai juoda apranga, netruko užsitarnauti pagarbą ne tik tarp bundančios Lietuvos politžmogių, bet ir nusikalstamo pasaulio atstovų, bijojusių jų dėl vyrų drąsos ar taikytų gana griežtų "auklėjimo" priemonių banditams.
"Mano žiniomis, ne vienas politšunis, buvo bandęs ieškoti būdų kaip mažinti "Aro" jėgą bei finansinius resursus, nes "vokelių" su "dėžutėmis" įpročiai – nėra naujiena pas mus", – teigė D. Dargis.
Naujausi komentarai