Sekmadienį Vilniuje valdančiųjų Darbo bei „Tvarkos ir teisingumo“ partijų vadovybė spręs dėl galimybių jungtis.Tuo pačiu metu, bet skirtingose sostinės vietose šaukiami šių partijų tarybų posėdžiai. Iš karto po jų sekmadienio pavakarę Seime planuojama bendra partijų vadovų spaudos konferencija, kurioje bus pristatyti abiejų partijų sprendimai dėl galimo susijungimo.
Partijų jungimuisi pritaria abiejų lyderiai - „tvarkietis“ europarlamentaras Rolandas Paksas bei Seimo narys, „darbiečių“ frakcijos seniūnas Viktoras Uspaskichas. Jiedu sako tikintys, kad susijungusios jų vadovaujamos politinės partijos taptų stipriausia centro politine jėga Lietuvoje.
„Natūralu, turi jungtis centro politinės jėgos Lietuvoje. (Jos) išbarstytos ir mes tą lauką turime pakankamai kokybiškai, tvarkingai užpildyti ir tai turime padaryti pirmi, tada mūsų politinis darinys bus stipresnis, didesnis ir, ko gero, didžiausias centro jėgos fronte“, - apie jungimąsi šią savaitę žurnalistams sakė Darbo partijos vadovas V.Uspaskichas.
„Manau, kad tas yra reikalinga ir būtina. Manau, kad tą reikėjo padaryti galbūt net anksčiau. Atsiradimas stiprios politinės jėgos su didesniu intelektualiniu potencialu yra labai svarbu, kad būtų sprendžiamos valstybės problemos“, - apie planus jungtis kalbėjo „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas R.Paksas.
Susijungus šioms partijoms, jų jungtinė frakcija Seime pretenduotų į didžiausios vardą. Ji turėtų 39 narius. Socialdemokratai šiuo metu turi 38 narius.
Tiek R.Paksas, tiek V.Uspaskichas šią savaitę teigė, kad jie neketina peržiūrėti postų koalicijoje ar kelti klausimo dėl premjero posto perėmimo iš socialdemokratų.
Darbo partija bei jos lyderis V.Uspaskichas, Seimo pirmasis vicepirmininkas Vytautas Gapšys ir Seimo narė Vitalija Vonžutaitė Vilniaus apygardos teisme teisiami dėl to, kad eidami vadovaujančias pareigas Darbo partijoje nuo 2004 iki 2006 metų Vilniuje organizavo apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą.
Bylą tyręs prokuroras Saulius Verseckas sako, jog partijų susijungimo atveju galimybė Darbo partijai išvengti baudžiamosios atsakomybės priklausys nuo konkrečių jungimosi sąlygų ir partijų sutarties.
Naujausi komentarai