Dėl buvusio Seimo kanclerio Gintauto Vilkelio atleidimo teisėtumo prašoma Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo. Tai penktadienį paskelbė Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT).
VAAT nutarė atnaujinti bylos tyrimą ir kreiptis į KT, kad šis išspręstų, ar teisėtai Seimas balandžio pabaigoje atleido G.Vilkelį iš Seimo kanclerio posto.
Pasak Teismo, KT turės išsiaiškinti, ar minėtas atleidimas atitiko Seimo statutą, teisės aktus ir konstitucinės teisinės valstybės principą.
Byla administraciniame teisme sustabdyta, kol KT priims nutarimą. Ši VAAT nutartis yra neskundžiama.
Buvęs kancleris prašo pripažinti jo atleidimą neteisėtu, panaikinti minėtą Seimo nutarimą, grąžinti į eitas pareigas, priteisti neišmokėtą atlyginimą nuo to laikotarpio, kuomet buvo atleistas, bei bylinėjimosi išlaidas.
Vis dėlto, pats G.Vilkelis yra sakęs, kad nežino, ar grįžtų į eitas pareigas, jeigu teismas priimtų jam palankų sprendimą
Į teismą G.Vilkelis kreipėsi po to, kai balandžio pabaigoje Seimas priėmė sprendimą atleisti jį iš Seimo kanclerio posto. Tuomet jis turėjo nedarbingumo lapelį, nes buvo susilaužęs koją, tad sprendimas įsigaliojo pirmą darbo dieną pasibaigus nedarbingumo laikotarpiui.
Seimo Etikos ir procedūrų komisija yra konstatavusi, kad atleidžiant G.Vilkelį iš pareigų buvo pažeistas Seimo statutas. Statutas numato, kad pareigūnas, kurį atleidžia Seimas (kartu ir skiria), turi atsakyti į klausimus ir pareikšti savo nuomonę, dėl ko jis atleidžiamas. Seimo posėdyje, kuriame buvo svarstomas kanclerio atleidimas, G.Vilkelis nedalyvavo, nes turėjo nedarbingumo pažymėjimą.
Naujausi komentarai