Dėstyti nevilioja maži atlyginimai Pereiti į pagrindinį turinį

Dėstyti nevilioja maži atlyginimai

2005-09-02 09:00

Dėstyti nevilioja maži atlyginimai

Klaipėdos universitete šiemet beveik dešimčiai tūkstančių studentų paskaitas skaitys apie 600 dėstytojų.

Naujaisiais mokslo metais universiteto durų nebevarstys strateginį planavimą dėsčiusi miesto savivaldybės darbuotoja Lina Domarkienė, kuri dabar sekretoriauja Lietuvos Respublikos ūkio ministerijoje. Skaudi buvo dviejų dėstytojų netektis – šią vasarą nuskendo socialinių mokslų ir teisės daktaras Anzelmas Katkus bei mirė Menų fakulteto profesorius Fabijonas Sereika. Šiais metais darbo sutartis pasirašyta su maestro Eduardu Kaniava.

Anot Klaipėdos universiteto studijų prorektoriaus Vaidučio Laurėno, dėstytojų skaičius nepasikeitė – vieni palieka, ateina nauji. Universitetas turi 430 savo dėstytojų. Dar kelioms dešimtims dėstytojų Klaipėdos universitetas nėra pagrindinė darbo vieta. Šiais metais planuojama kviesti apie 150 pedagogų iš Lietuvos bei užsienio aukštųjų mokyklų.

V. Laurėnas pastebėjo, kad uostamiesčio universiteto dėstytojai sensta. „Jauniems dėstytojams valstybė skiria mažus atlyginimus – 966 litus. Dabar universiteto asistentas gauna mažesnį atlyginimą nei pradedantis mokyklos mokytojas“, - sakė jis. Todėl universitetui labai sunku prisivilioti jaunų gabių dėstytojų.

Ne mažiau sudėtinga pasikviesti dėstyti įvairius specialistus, kurie iš savo patirties studentams gali suteikti daugiau praktinių žinių. Juos atbaido ne tik maži atlyginimai, bet ir didelė atsakomybė.

Klaipėdos universitetas turi apie 40 savo profesorių ir 25-30 kviečiasi iš kitų aukštųjų mokyklų.

Šiemet buvo sumažinta studijų programų. Naujaisiais mokslo metais universitetas studentus priėmė į 59 bakalauro ir 43 magistro studijų programas.

Nedaug rinkosi vaikystės pedagogikos, geografijos magistrantūros, muzikos pedagogikos bakalauro studijas, todėl šios programos buvo nutrauktos.

Taip pat universitetas iš Vyriausybės sulaukė prašymo mažinti priėmimo į vadybos studijas skaičių.

Šiemet atsirado nauja magistrantūros programa – slauga. Kitais metais planuojama pradėti evangeliškosios teologijos magistrantūrą.

Socialinių mokslų fakultetas ruošiasi registruoti sociologijos studijų programą. Tačiau tai dar gali užtrukti, nes naujos studijų programos įgyvendinimas užtrunka mažiausiai trejus metus.

„Norint užregistruoti naują studijų programą, reikia kitą programą atidėti, nes studentų skaičius turi išlikti toks pat. O jau trejus metus studijų vietų mažinama“, - sakė V. Laurėnas.

Iš viso šiais metais Klaipėdos universitete studijuos apie devynis su puse tūkstančio studentų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų