Kad mokiniai būtų labiau motyvuoti klausytis, už teisingą atsakymą – prizas.
„Dovanojame pirmąjį įrankį į savo išvykimo krepšį, puodelį su LT72 atributika, tam, kad kiekvienas grįžęs namo galėtų išjudinti savo tėvus“, – pabrėžė Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos viršininkas Donatas Gurevičius.
„Labiausiai mokinius sudominame praktine dalimi, nes ir mums, suaugusiems žmonėms, yra sunku išklausyti tą teorinę dalį“, – šnekėjo „Esame komanda. Turime planą“ projektų vadovė Edita Mackonė.
Viena iš praktinių dalių vyko virtualioje realybėje.
„Mokiniai turi galimybę patekti į karo pavojų, oro pavojų ir išgyventi būtent tą atvejį, simuliaciją, kada jie turi padaryti tam tikrus dalykus, aktyvuoti tam tikrus daiktus, kad saugiai surastų tinkamą priedangą“, – aiškino E. Mackonė.
LNK stop kadras.
„Aš dabar atsiradau garaže“, – pasakojo mokinys, užsidėjęs virtualios realybės akinius.
Mokinys, paklaustas, ar pasislėpė, atsakė: „Taip, pasislėpiau.“
„Ši patirtis labai naudinga. Manau, kad tai tikrai gali atsitikti ir visiems, todėl ši patirtis, informacija yra reikalinga“, – pabrėžė mokinys.
„Dėl to mes ir jungiame prizų dovanojimą, viktoriną ir simuliaciją. Pastebėjome, kad mokiniai greičiau viską supranta, greičiau pritaiko tas žinias, būtent per praktinę prizmę“, – nurodė „Esame komanda. Turime planą“ projektų vadovė.
Mokiniai supažindinami su išvykimo krepšio turiniu. Krepšyje turi būti maisto ir vandens, svarbiausi dokumentai, šilti rūbai, patogi avalynė, elektronika, medicininės ir higienos priemonės.
LNK stop kadras.
„Nelaimės metu mes pasiimame ir staiga evakuojamės. Nereikia kalbėti apie pačią blogiausią dieną X, kartais ir paprastos situacijos, buitinės situacijos, pavyzdžiui, Viršuliškių gaisras. Staiga 30 butų gyventojai atsidūrė lauke“, – kalbėjo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos viršininkas.
„Tas plano turėjimas leidžia turėti tokią ramybę ir jau žengti sekančius žingsnius siekiant stabilizuoti situaciją. Galų gale išgyventi, jeigu to reikalauja aplinkybės“, – sakė „Locked N’ Loaded“ mokymų vadovas Povilas Rubinas.
Pareigūnai sukrauna išvykimo kuprinę, pastarosios svoris su reikalingiausiais daiktais apie 20 kg.
„2 km, manau, nueičiau. Neįpratęs, į mokyklą mažiau nešioju, tiek daug nereikia, pats, manau, susidėčiau mažiau daiktų“, – šnekėjo pašnekovas.
Mokinys, paklaustas, ar jaučiasi tas svoris, atsakė: „Šiek tiek jaučiasi, toli nenueisi su tokia tikrai.“
„Daug tikrai nenukeliausiu, bet kadangi sportuoju pakankamai, manau, 5–10 km, daugiau tikrai nebūtų“, – nurodė kitas mokinys.
„Vaikai, paaugliai yra ne ką mažiau svarbūs ir galintys padėti įvairioms situacijoms ištikus, net esant medicininei nelaimei, artimojo sužalojimui ar kažkokiai kritinei būklei“, – aiškino „Locked N’ Loaded“ mokymų vadovas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Anot mokymų vadovo, bet koks pasiruošimas yra svarbus.
„Daro mus ir mūsų visuomenę atsparesnę įvairioms grėsmėms, ne tik karinėms, bet ir elementarioms stichinėms nelaimėms ir kitiems neramumams. Dėl to tas sąmoningas planavimas, ruošimasis ir padaro mus stipresnius ir atsparesnius“, – tvirtino P. Rubinas.
Informacinė kampanija aprėps Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio regionų gimnazijas. Ankstesnės informacinės kampanijos metu dėmesys buvo skiriamas pasienio su Baltarusija regiono mokykloms, buvo demonstruojama, kaip elgtis atominės elektrinės avarijos atveju.
Naujausi komentarai