Pereiti į pagrindinį turinį

ES lyderius pasitiks vergų choras

2013-11-26 16:00

Pareigūnai pasistengs, kad Rytų partnerystės viršūnių susitikimo darbotvarkė nebūtų nuobodi: jie planuoja svečius pasitikti skundais ir vergų arijomis. Politikai piktinasi, kad taip tik bus kenkiama Lietuvos įvaizdžiui.

A. Ufarto/BFL nuotr.

Pareigūnai pasistengs, kad Rytų partnerystės viršūnių susitikimo darbotvarkė nebūtų nuobodi: jie planuoja svečius pasitikti skundais ir vergų arijomis. Politikai piktinasi, kad taip tik bus kenkiama Lietuvos įvaizdžiui.

Skundai – prieš kameras

Rytų partnerystės viršūnių susitikimas Lietuvai taps didžiuliu iššūkiu ne tik dėl Ukrainos sprendimo – mūsiškiams teks aiškintis, kodėl gatvėse pareigūnai gieda Giuseppe Verdi vergų arijas. Apie tai, kad anksčiau planuotos akcijos neatsisakys, vakar pranešė ir Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS). Beje, šį reginį stebės dar ir mažiausiai 700 žiniasklaidos atstovų, jau gavusių akreditacijas minėtame renginyje.

"Garsius politikų pažadus girdėjome, tačiau jie gali išnykti kaip dūmas, jeigu nebus priimti reikiami sprendimai ir jų įgyvendinamieji teisės aktai, – kas paskatino vykdyti protestą, aiškino NPPSS vadovas Vladimiras Banelis. – O politikai su esminiais darbais delsia. Vidaus reikalų ministerija (VRM) rengiasi biudžete numatytas papildomas lėšas paskirstyti antraeilėms valdininkų reikmėms, sraigtasparnių nusileidimo aikštelėms, blankams. Seimo nariai džiaugiasi Konstitucinio Teismo (KT) sprendimu ir nori didinti atlyginimus. O mažiausias pajamas gaunantys 1–10 kategorijos pareigūnai ir vėl gali likti prie suskilusios geldos."

KT sprendimas netenkina

V.Banelis tvirtino, kad ir anksčiau valdžia rasdavo būdų, kaip atidėlioti teismo sprendimus. Tad ir KT sprendimas nuo spalio 1 d. atkurti atlyginimus visiems, kuriems jie buvo sumažinti, nebus išimtis. Be to, NPPSS netenkina net ir pats sprendimas, nes būtent minėti 1–10 kategorijų pareigūnai, kurių esą yra 70 proc., į šį KT išaiškinimą nepatenka. KT nieko nepasisakė apie nuo 490 iki 450 litų sumažintą pareiginės algos bazinį dydį, nuo kurio esą ir priklauso didžiosios dalies pareigūnų atlyginimai.

V.Banelis tvirtino, kad akcijoje planuoja dalyvauti apie 100 pareigūnų, – reikiami Vilniaus savivaldybės leidimai jau gauti.

"Į savo situaciją norime atkreipti ir užsienio valstybių vadovų dėmesį. Retoriškai klausiame jų, ar ir kitose šalyse požiūris į žmonių saugumą yra toks pat atsainus, kaip ir Lietuvoje?" – teigė NPPSS vadovas.

Ragina derėtis

Politikai, nors ir pripažįsta teisę į protestus, tvirtina, kad tiek laikas, tiek protesto forma pasirinkta visiškai netinkamai. Bent jau taip mano Europos reikalų komiteto (ERK) pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius.

"Sprendimų ieškoti reikia vedant rimtas derybas su ministerija, Vyriausybės ekspertais. O bandyti atkreipti dėmesį į savo bėdas tokiomis akcijomis, kai atvyksta svečių... Tai rodo tam tikrą sumaištį valstybėje. Iš konteksto ištraukti svečiai nesupras, kas čia už ką ir prieš ką. Abejoju, kad akcijos padės, – liks tik blogas prisiminimas", – neabejojo P.Auštrevičius.

Anot jo, tokios akcijos yra piliečių teisė, tačiau sumaišties tiek pačioje Rytų partnerystės programoje, tiek Vilniuje vykstant renginiams tikrai užteks ir be protestų. Tos pačios nuomonės buvo ir pats ERK pirmininkas, valdančiųjų socialdemokratų atstovas Gediminas Kirkilas.

"Tai yra jų teisė. Šiuo atveju geriau derėtis su valdžia tiesiogiai, jei jie tai mėgina. Tiesiog nemanau, jog faktas, kad jie protestuos per Rytų partnerystės viršūnių susitikimą, palengvins sprendimus dėl jų atlyginimų. Tikrai ne", – neabejojo parlamentaras.

Kantrybės nebėra

Tačiau V.Banelis politikams atsako, kad jau "penkerius metus mes atrodome ne tik kad nekaip, bet tiesiog apgailėtinai". Esą ES pirmininkaujanti Lietuva viena iš nedaugelio pasirinko kelią taupyti karpydama viešojo saugumo darbuotojų atlyginimus, nors daugelis ES senbuvių išlaidas saugumui net didino.

"Be abejo, tikimės žiniasklaidos dėmesio", – žinią apie į Lietuvą atvyksiančius 700 žurnalistų iš Europos sutiko jis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų