Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) nepanoro pritarti savo pirmininko Algimanto Salamakino pasiūlymui griežtai įvertinti parlamentarų vadinamąsias kanceliarines išlaidas, jeigu jos naudojamos ne pagal paskirtį.
Trečiadienį EPK posėdyje A.Salamakinas pasiūlė kitą savaitę išsikviesti į komisiją tuos Seimo narius, dėl kurių lėšų, skirtų parlamentinei veiklai, panaudojimo pirmajame šių metų ketvirtyje kilo abejonių.
Pavyzdžiui, EPK pirmininkas gūžčiojo pečiais dėl valdančiajam Liberalų sąjūdžiui priklausančio Seimo nario Gedimino Navaičio išlaidų - už apgyvendinimą viešbučiuose Lietuvoje pirmajame šių metų ketvirtyje jis išleido daugiau kaip 1400 litų. Nustatyta, kad šis Seimo narys ne kartą leido laiką savaitgaliais Palangoje, Trakuose ir Druskininkuose, už parlamentinei veiklai skirtas lėšas pirkdamas numerius gana prabangiuose viešbučiuose.
A.Salamakinas siūlė pasikviesti šį Seimo narį į EPK posėdį ir jo pasiteirauti, kokia parlamentine veikla buvo užsiimama tuose viešbučiuose savaitgaliais. Abejojama ir dėl kai kurių kitų parlamentarų išlaidų, kurias EPK pirmininkas irgi norėjo išsiaiškinti.
Tačiau komisija paprieštaravo tokiam savo pirmininko norui. „Tegu tai būna kiekvieno Seimo nario sąžinės reikalas. Mes nusprendėme kas ketvirtį viešinti tas ataskaitas - kas, kur ir kam išleido parlamentinei veiklai skiriamas lėšas. To pakanka“, - įsitikinęs socialdemokratas Jonas Juozapaitis. Jo nuomone, jeigu kurios nors parlamentaro išlaidos domina visuomenę ar žiniasklaidą, tai tegu ji ir pati domisi tais dalykais, tiria juos ir viešina.
Nepaisydamas tokio kolegų požiūrio, A.Salamakinas sakė pats kreipsiąs į Seimo valdybą, kad būtų patikslintas pernai gruodį priimtas nutarimas dėl lėšų parlamentinei veiklai panaudojimo.
Pasak EPK pirmininko, turėtų būti sugriežtinta pati parlamentinės veiklos sąvoka, kad ji nebūtų interpretuojama, kaip kas nori. Nes dabar už parlamentinei veiklai skirtas lėšas Seimo nariai prisiperka porcelianinių indų, grožinės literatūros knygų, transporto mėnesinių bilietų, šildytuvų, plauna automobilius, leidžia laiką savaitgaliais pajūryje, neva „susitikimams su rinkėjais“ užsisako pramogų centrus ir netgi relaksacinius centrus su pirtimis.
Be to, pasak A.Salamakino, Seimo valdybos nutarime nėra numatyta, kaip turėtų būti baudžiami tie Seimo nariai, kurie parlamentinei veiklai skiriamas lėšas panaudoja ne pagal paskirtį. „Galėtų būti numatyta tokia sankcija - artimiausią ketvirtį atimti iš Seimo narių parlamentinei veiklai skirtų lėšų tiek, kiek buvo nustatytas pažeidimas“, - sakė EPK pirmininkas.
Iki balandžio 1 dienos Seimo nariai vadinamosioms kanceliarinėms prekėms (taip paprastai vadinamos lėšos parlamentinei veiklai) kas mėnesį gaudavo beveik po 4 tūkstančius litų. Dabar šios lėšos sumažėjo iki maždaug 3,5 tūkst. litų.
Naujausi komentarai