„Šiuolaikinės įkalinimo įstaigos misija – ne tik izoliuoti nusikaltimą padariusi žmogų, bet ir padėti jam pasikeisti, kad jis daugiau nenusikalstų, pritaptų visuomenėje. Deja, Lietuva pagal pakartotino nusikalstamumo rodiklius užima pirmą vietą tarp ES šalių“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.
„Todėl nutarėme sustiprinti įkalinimo įstaigų resocializacijos funkciją ir motyvuoti nuteistuosius rinktis kitą gyvenimo būdą, mokytis gyventi kitaip“, – teigė jis.
Ministras jau pasirašė įsakymą dėl bandomojo projekto įgyvendinimo.
Bandomasis resocializacijos projektas nuo gegužės 1 dienos bus pradėtas trijose įkalinimo įstaigose – Panevėžio moterų pataisos namuose, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje ir Pravieniškių pataisos namuose-atviroje kolonijoje.
Nutarėme sustiprinti įkalinimo įstaigų resocializacijos funkciją ir motyvuoti nuteistuosius rinktis kitą gyvenimo būdą.
Lengvo režimo sektoriuje bausmę galės atlikti gerai besielgiantys, nuobaudų neturintys asmenys, kurie padarė akivaizdžią pažangą, mažindami nusikalstamo elgesio riziką.
Jie gyvens atskirai nuo vidaus tvarkos taisykles pažeidinėjančių nuteistųjų ir turės daugiau lengvatų.
Šiai grupei priskiriami asmenys galės dažniau skambinti telefonu artimiesiems ir gaus papildomų trumpalaikių bei ilgalaikių pasimatymų, taip pat jiems bus leidžiama įsigyti daugiau maisto produktų, savarankiškai gamintis maistą.
Su nuteistaisiais bus dirbama dinaminės priežiūros principu – pareigūnai skirs daugiau dėmesio stiprinti nuteistųjų motyvaciją gyvenimo tikslų siekti teisėtais būdais.
Tikimasi, kad lengvo režimo sektoriuje vykdomas darbas padės sustiprinti resocializacijos procesą ir paskatins keistis kitus, linkusius į teisės pažeidimus.
Planuojama, kad nauja įkalinimo tvarka bus taikoma maždaug 200 nuteistųjų.
Pasak E. Jankevičiaus, įkalinimo įstaigose jau pasiteisino ir bus plečiama pusiaukelės namų patirtis, kai nuteistieji gyvena be sargybos ir dirba įvairiose įmonėse.
Naujausi komentarai