Karinių oro pajėgų vado skundas nepatenkintas Pereiti į pagrindinį turinį

Karinių oro pajėgų vado skundas nepatenkintas

2009-02-23 19:46
Karinių oro pajėgų vado skundas nepatenkintas
Karinių oro pajėgų vado skundas nepatenkintas / Tomo Černiševo nuotr.

Pirmadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nepatenkino buvusio Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vado Jono Marcinkaus apeliacinio skundo, kuriuo buvo prašoma jį grąžinti į tarnybą.

Profesinė karo tarnybos sutartis su buvusiu karinių oro pajėgų vadu J. Marcinkumi buvo nutraukta ir jis išleistas į atsargą po to, kai buvo panaikintas leidimas naudotis valstybės ir tarnybos paslaptimis. Toks leidimas yra būtinas tarnaujant Karinių oro pajėgų vadu.

Remdamasis byloje surinktais įrodymais, Teismas nustatė, kad pareiškėjo nevienkartiniai telefoniniai pokalbiai su užsienio valstybės aukšto rango kariniu pareigūnu apie Rusijos Federacijos orlaivio SU-27 avariją, įvykusią Lietuvos Respublikos teritorijoje 2005 metais rugsėjo 15 d., sudaro pakankamą pagrindą abejoti pareiškėjo patikimumu ir lojalumu Lietuvos valstybei.

Kaip nurodoma LVAT sprendime, atsakovas Krašto apsaugos ministerija pagrįstai panaikino pareiškėjui leidimą dirbti su įslaptinta informacija, o jo netekus - teisėtai atleido iš pareigų ir išleido į atsargą.

Anot Vyriausiojo administracinio teismo, J.Marcinkus nebuvo atleistas už netinkamą tarnybos pareigų vykdymą ir ne dėl teisės arba drausmės pažeidimų, todėl atlikti apeliaciniame skunde minimas procedūras, tai yra tarnybinį patikrinimą, jokio pagrindo nebuvo.

Pareiškėjas posėdžio metu patvirtino, kad jis buvo supažindintas su įslaptintos informacijos apsaugos reikalavimais, todėl vien tai, kad pareiškėjas, suvokdamas, jog orlaivio avarijos tyrimo aplinkybės gali būti pripažintos valstybės ar tarnybos paslaptimi, apie tai kalbėdamas su kitos valstybės aukštu kariniu pareigūnu, sulaužė priesaiką Lietuvos Respublikai. Teismo nuomone, tai turėtų būti vertintina kaip nepatikimumas Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo prasme.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra