Koncertų salėje – slaptos pamokos
Klaipėdos koncertų salės administracija anglų kalbos mokosi už savivaldybės pinigus. Kiti darbuotojai ją savo lėšomis studijuoja pas repetitorius arba iš kasečių.
Penki Koncertų salės darbuotojai šešias savaites tobulins savo anglų kalbos žinias. Šioms studijoms pinigų buvo skirta iš savivaldybės biudžeto.
Tačiau kolektyvų vadovai, kurie dažnai priversti bendrauti su užsieniečiais, į pamokas pakviesti nebuvo.
Choro „Aukuras“ meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas tikino apie kursus sužinojęs atsitiktinai. „Niekas manęs nekvietė, mokytis nesiūlė, - dienraščiui sakė jis. - Dažnai tenka gastroliuoti užsienyje, bendrauti su užsieniečiais. Be anglų kalbos – niekur. Pagrindines žinias turiu, bet reikėtų pasitobulinti“.
A.Vildžiūnas aiškino prieš kurį laiką šios kalbos mokęsis privačiai – važiuodavo pas repetitorių ir už pamokas mokėjo iš savo kišenės.
Kamerinio orkestro meno vadovė Liuda Kuraitienė apie jos darbovietėje vykstančias anglų kalbos pamokas apskritai nežinojo. „Aišku, norėčiau mokytis. Bandžiau pati – pirkau knygas, kasetes, bet vienai sunku gerai išmokti kalbą. Gaunu laiškų iš užsienio su pasiūlymais, bet sunku į juos atsakyti. Moku tik vokiškai“, - nuogąstavo ji.
L.Kuraitienė sakė, kad tokių žinių jos darbe labai trūksta. „Blogai, kad nepasiūlė. Nepatogu, kai negali su užsieniečiu dirigentu susišnekėti“, - teigė ji.
Koncertų salės direktorė Danutė Žičkuvienė neneigė – jos pavaldiniai išties mokosi anglų kalbos. Paklausta, kodėl tokios studijos organizuotos tik išrinktiesiems, direktorė aiškino: „Kiekvienam darbe privalu tobulinti savo žinias. Vadybininkai, kurie lanko kursus, privalo sugebėti bendrauti su partneriais užsienyje“.
Ji teigė, kad pastarąjį kartą anglų kalbos žinių jos pavaldiniams pritrūko, kai vyko bendravimas su naujuosius kariliono varpus Klaipėdai gaminusios Olandijos gamyklos atstovais. „Niekas neišmano specifinės terminologijos, o bendrauti tai reikia. Lėšos kalbos kursams savivaldybės biudžete buvo numatytos dar pernai, kai aš nedirbau šiose pareigose. Tik vykdau įsakymą“, - pasakojo D.Žičkuvienė.
Direktorė tikino, kad meno kolektyvų vadovams anglų kalbos žinios nėra būtinos. „Jų darbas – formuoti repertuarą, dirbti Lietuvoje. Tegul su užsieniečiais bendrauja vadybininkai“, - sakė ji.
Naujausi komentarai