Seimo pirmininkės Irenos Degutienės siūlymas 35 proc. sumažinti parlamentinei veiklai skirtas išlaidas nesulaukė didžiausios valdančiosios parlamento frakcijos - Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) - pritarimo.
Ketvirtadienį posėdžiavusi TS-LKD frakcija nutarė, kad parlamentinei veiklai skirtos lėšos galėtų būti mažinamos 15 proc. Tuo metu šiai partijai priklausanti Seimo pirmininkė šias išlaidas siūlė mažinti 35 proc. - nuo 1,5 iki 1 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio sumos, t. y. nuo 3,2 iki 2,1 tūkst. litų.
Be to, TS-LKD nepritarė, kad būtų mažinamas darbo užmokesčio fondas, šiuo metu skirtas Seimo narių padėjėjams samdyti.
"Manau, kad nedarbas yra didžiausia problema, su kuria Lietuva susiduria, manau, pirmenybę teikti tiems sprendimams, kurie taupo pinigus, bet nedidina bedarbių skaičiaus", - ketvirtadienį žurnalistams sakė Seimo vicepirmininkas konservatorius Česlovas Stankevičius.
Kita vertus, konservatoriai pritarė Seimo pirmininkės iniciatyvai sumažinti jos lėšas reprezentacijai nuo 2 iki 1 VMDU, Seimo pirmininko pavaduotojų - nuo 0,7 iki 0,5 VMDU.
TS-LKD taip pat mano, kad perpus galima sumažinti lėšas, skirtas frakcijų veiklai finansuoti ir sugriežtinti automobilių užsakymo galimybes Seimo autoūkyje, paliekant galimybę tarnybinėmis mašinomis vykti tik į oficialias komandiruotes ir vykdant Seimo institucijų sprendimus.
Be to, frakcija pasiūlė Seimo pirmininkei kreiptis į Vyriausybę, siūlant į Seimo autoūkį perkelti vyriausybinių institucijų tarnybinių automobilių aptarnavimą ir taip taupyti valstybės lėšas.
Kitų frakcijų atstovai taip pat sutinka, kad mažinti parlamentinei veiklai skirtą sumą reikėtų apkarpyti, bet kiek, kol kas neatskleidžia.
"Jeigu yra tokia finansinė situacija, kad reikia mažintis, manau, Seimo nariai pirmieji turi parodyti pavyzdį tokiai politikai, nes kito kelio nebus", - žurnalistams sakė opozicinės Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.
Tačiau, anot jo, socialdemokratai dar nėra sutarę dėl mažinimo dydžio.
"Mūsų frakcijoje nuomonės šiek tiek skiriasi, bus prieita iki mažinimo, tik klausimas - kokiose proporcijose. Tai, ko gero, turi būti tais procentais, kaip mažėja biudžeto galimybės. Jeigu biudžetas traukiasi 15 proc., ir išlaidos turėtų tiek pat trauktis. Solidarumas reikalingas visų, o galbūt ir daugiau", - tvirtino Liberalų sąjūdžio seniūnas Audrius Endzinas.
Vėliau frakcijos vardu išplatintame pranešime spaudai A.Endzinas pranešė, kad liberalai mano, jog "ekonominio sunkmečio sąlygomis šalies gyventojams turėtų būti sumažinta mokestinė našta Seimui išlaikyti, todėl mano, kad išlaidos parlamentinei veiklai turėtų mažėti iki 1,4 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio", t.y apie 300 litų.
Partijos "Tvarka ir teisingumas" frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis teigė, kad dėl parlamentinei veiklai skirtų pinigų mažinimo palikta spręsti kiekvienam frakcijos nariui.
"Aš, kaip frakcijos seniūnas, apsisprendžiau, kai I.Degutienė pateiks savo projektą, aš pritarsiu susimažinimui iki vieno (VMDU - BNS) ir daugiau", - teigė V.Mazuronis.
Seimo pirmininkė yra sudariusi grupę parlamentinių išlaidų naudojimo tvarkai koreguoti.
Seimo vadovė teikia frakcijoms apsvarstyti ir siūlymą sumažinti šias išlaidas nuo 1,5 iki 1 VMDU dydžio sumos, tokiu atveju jos mažėtų nuo 3,2 iki 2,1 tūkst. litų.
Paaiškėjus, kad parlamentarai už parlamentinei veiklai skirtus pinigus įniko nuomotis prabangius automobilius, ji teigė mananti, jog būtų optimalu nustatyti, kad automobilio nuomai būtų galima skirti ne daugiau 40 proc. šios sumos.
Paskelbus antrojo ketvirčio parlamentinei veiklai skirtų išlaidų ataskaitas, paaiškėjo, kad daugiau kaip pusė parlamentarų didžiąją pinigų dalį išleidžia transportui.
87 Seimo nariai nuomoja automobilius. Bene daugiausia - 9071 litą - už automobilio nuomą per antrąjį metų ketvirtį sumokėjo "darbietis" Saulius Bucevičius. Per 8000 litų atsiėjo "prisikėlėlių" Astos Baukutės, Vinco Babiliaus, liberalcentristų Vytauto Bogušio ir Armino Lydekos, konservatorės Vidos Marijos Čigriejienės automobilių nuoma.
Vidutiniškai po 2000-3000 litų per ketvirtį Seimo nariai dar sumoka už degalus, mašinų remontą, draudimą.
Dalis parlamentarų transportui išleidžia beveik visus 10,7 tūkst. litų, trims mėnesiams skirtų parlamentinei veiklai.
Naujausi komentarai