Ekskavatorininkas Algis Neiberka, praėjusį penktadienį dirbdamas Kupiškio rajone esančio Skapiškio ežero pakrantėje, iškasė išnykusio gyvūno tauro ragus, praneša "Lietuvos rytas".
Netoli Kupiškio esančioje Noriūnų gyvenvietėje gyvenantis A.Neiberka neilgai puikavosi savo radiniu. Šeštadienio rytą ekskavatorininką surado policijos įgaliotinis. Jis surašė protokolą ir pareikalavo atiduoti ragus - esą jie yra saugotina valstybės nuosavybė.
"Mus pasiekė informacija, kad vertingam istoriniam radiniui ieškoma pirkėjo. Žinoma, kad keliems žmonėms buvo siūloma pirkti ragus. Tačiau 1000 litų suma radusiam vyrui pasirodė per maža, jis tikėjosi gauti daugiau", - sakė Kupiškio rajono policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Linas Dovydėnas.
Neregėtą radinį pareigūnai išmatavo. Atstumas nuo vieno rago galo iki kito siekia 75, o per išlenkimą - 85 centimetrus. Kaktos raginės dalies plotis - 28 centimetrai.
Trofėjų apžiūrėję medžiotojai nusprendė, kad tai gali būti jau išnykusio žvėries tauro ragai.
Pirmadienį L.Dovydėnas susisiekė su Lietuvos nacionalinio muziejaus specialistais. Jiems buvo nusiųstos radinio nuotraukos. Jas apžiūrėję archeologai patvirtino, kad tai tikrai yra prieš kelis šimtus metų išnykusio tauro ragai.
"Tauro ragai - itin retas radinys. Jį net būtų galima vadinti sensacingu. Policijos pareigūnai pasielgė labai teisingai, kad sustabdė vertingo radinio pardavimą. Jau ir taip dėl juodųjų archeologų netenkame daugelio istorinių vertybių. Reikėtų šioje vietovėje atlikti išsamesnius archeologinius tyrimus. Tikėtina, kad ten glūdi daugiau vertingų radinių. Tačiau mus stabdo pinigų stygius. Jų neužtenka net benzinui", - kalbėjo Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologijos skyriaus vedėja Eglė Griciuvienė.
Šiame muziejuje eksponuojamas vienas tauro ragas. Jis buvo rastas kelių tūkstantmečių senumo gyvenvietėje, atkastoje prie Šventosios.
Pastarąjį kartą Lietuvoje tauro ragai buvo aptikti 1953 metais.
Naujausi komentarai