Valdančioji Seimo Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) frakcija nemano, kad dėl pasikeitusių politinių aplinkybių derėtų laikyti nutrūkusiu jos bendradarbiavimo susitarimą su Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcija, nors pastaroji pasirašė analogišką sutartį su kita frakcija – Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD).
„Niekas mūsų susitarimo nenutraukė. Jis tebėra galiojantis, nepaisant kai kurių politinių pokyčių“, - sakė LiCS frakcijos seniūno pavaduotojas Žilvinas Šilgalis.
Anot jo, LiCS susitarimas su TPP skirtas bendradarbiavimui Seime „kai kuriais klausimais“. „Mes kartais tardavomės, ar galime užimti vieningą poziciją tam tikrais klausimais, pavyzdžiui, dėl mokesčių keitimo. Tačiau tai nebuvo nei frakcijų sąjunga, nei oficialus blokas, nei kokia nors dviejų frakcijų koalicija arba susibėgimas į vieną frakciją. Kaip ir anksčiau, tebebuvome dviejų skirtingų partijų atstovai, tik kartais suderindavome savo pozicijas“, - aiškino Ž.Šilgalis.
Pasak jo, liberalcentristai stengiasi nesiblaškyti ir laukia rudens, kai bus aiškesnė politinė sankloda. „Ramiai laukiame, nesiblaškome. Dabar Seimo sesija pasibaigusi, todėl ypatingų politinių judesių neturėtų būti. Rudenį, kai Seimas vėl susirinks, matysime, kas darosi ir galėsime toliau strateguoti savo bei visos koalicijos ateitį“, - sakė LiCS frakcijos seniūno pavaduotojas.
LiCS ir TPP frakcijos bendradarbiavimo susitarimą pasirašė praėjusį balandį. Skelbta, kad abi frakcijos sutarė bendradarbiauti bei koordinuoti veiksmus valdančiojoje koalicijoje, „taip siekiant spartesnio valstybės ekonomikos atgaivinimo, efektyvesnio Vyriausybės darbo“.
Šis susitarimas pasirašytas dar tuomet, kai TPP frakcija nebuvo suskilusi į dvi dalis. Prieš pusantros savaitės nuo TPP frakcijos atskilę keli šios partijos lyderį ir Seimo pirmininką Arūną Valinską remiantys Seimo nariai sukūrė „Ąžuolo“ frakciją.
Penktadienį pranešta, kad išvakarėse likusi TPP frakcijos dalis, vadovaujama Laimonto Diniaus, pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su didžiausia valdančiojoje koalicijoje TS-LKD frakcija.
L.Dinius irgi teigia, kad šis susitarimas nereiškia, jog nutrūksta TPP ir LiCS bendradarbiavimo sutartis. Pasak jo, „šios dvi sutartys kažkiek panašios“, nors ir pripažino, kad susitarimas su TS-LKD „galbūt kiek labiau glaudesnis ar konkretesnis“.
Kaip teigia TS-LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma, „dviejų frakcijų sąjungos įsteigimas yra bendros politinės veiklos valdančiojoje koalicijoje bei už jos ribų perspektyvumo įvertinimas, turėsiantis pozityvią reikšmę Seimo ir Vyriausybės darbui, konsoliduojant bei koordinuojant valdančiosios koalicijos veiksmus“.
L.Dinius, Ž.Šilgalis ir J.Razma pripažįsta, kad TS-LKD ir TPP susitarimas yra svarbus, ruošiantis rugsėjį peržiūrėti koalicijos sutartį pagal naujas politines realijas. „Prisikėliečiai“ ir konservatoriai žada derybų dėl koalicijos sutarties peržiūros laikotarpiui sudaryti bendrą bloką.
Pagal pernai lapkričio mėnesį pasirašytą koalicijos sutartį, valdančiąją koaliciją sudaro keturios partijos – TS-LKD, TPP, LiCS bei Liberalų sąjūdis. Tačiau po TPP frakcijos Seime skilimo į dvi, koalicija turi penkias valdančiąsias frakcijas Seime.
TS-LKD frakcijoje yra 45 nariai, TPP frakcijoje - 13 narių. Liberalų sąjūdis parlamente turi 11 atstovų, Liberalų ir centro sąjunga – 8, „Ąžuolo“ frakcija – 7 narius.
Naujausi komentarai