Pereiti į pagrindinį turinį

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba užversta skundais

2016-03-24 09:32
DMN inf.
Agneta Lobačevskytė
Agneta Lobačevskytė / A. Ufarto/BFL nuotr.

2015 metai Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai (toliau - ir Tarnyba) buvo permainingi ir pilni iššūkių, rašoma Tarnybos ataskaitoje. Po beveik pusantrų metų, kai Tarnybai vadovavo laikina vadovė Edita Žiobienė, 2015 m. birželio 25 d. lygių galimybių kontrolieriaus pareigas pavesta eiti Agnetai Lobačevskytei. Naujai paskirta kontrolierė daug dėmesio skyrė Tarnybos žinomumo didinimui, teisinės bazės tobulinimui ir Tarnybos stiprinimui.

2015 metais Tarnyba iš viso gavo 265 skundus ir atliko 65 tyrimus kontrolieriaus iniciatyva. 85 tyrimai atlikti dėl galimos diskriminacijos lyties pagrindu, 71 - religijos pagrindu, 48 - amžiaus pagrindu, 23 - negalios pagrindu, 18 - socialinės padėties pagrindu, 17 - tautybės pagrindu, 6 -įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu, 5 - lytinės orientacijos pagrindu, po 4 - kalbos ir kilmės pagrindais.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Lobačevskytė teigia, kad nors 2015 metai Tarnybai buvo rekordiniai nuo pat įsteigimo dienos pagal gautų skundų skaičių, tačiau vis dar trūksta suvokimo apie lygias galimybes. Tai patvirtina mažas gaunamų skundų skaičius iš mažesnių miestų ir regionų bei nedidelis skundų skaičius dėl galimos diskriminacijos kalbos, kilmės, lytinės orientacijos, rasės ir etninės priklausomybės pagrindais. Siekiant, kad Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba veiktų efektyviai, turi būti didinamas ne tik jos žinomumas, bet ir tobulinama teisinė bazė.

2015 m. 47 proc. visų tyrimų atlikti dėl valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų veiklos, 33 proc. - dėl diskriminacijos darbo santykių srityje, 17 proc. - vartotojų teisių srityje ir tik 1 proc. - švietimo ir mokslo srityje. Iš visų pareiškėjų 62 proc. buvo moterys, 38 proc. - vyrai.

Siekiant kurti atvirą, profesionalią Tarnybą, 2015 metais buvo inicijuotas Lietuvos savivaldybių lankymo ciklas. Iki 2015 m. gruodžio 31 dienos buvo aplankyta 30 savivaldybių. Lygių galimybių sklaidos srityje Tarnyba surengė Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus 2014, ypatingą dėmesį skyrė kovos su smurtu prieš moteris temai, romų integracijos klausimams, lygiaverčio moterų ir vyrų dalyvavimo ekonominių sprendimų priėmimo procesuose Lietuvoje klausimui, patyčių dėl tapatybės požymių paplitimo Lietuvos mokyklose temai.

2016 metais Tarnyba planuoja tobulinti teisinę bazę, stiprinti Tarnybos personalo kompetenciją, stiprinti bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis ir akademine bendruomene, rengti Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus 2015, aplankyti visas, iki šiol neaplankytas, Lietuvos savivaldybes.

Tarnybos strateginis tikslas - didinti visuomenės suvokimą lygių galimybių srityje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų