Socialinė darbuotoja, bandydama padėti sūnelio susilaukusiai vienišai 19-metei, internete paviešino būsto, kurį jai skyrė Kėdainių rajono savivaldybė, nuotrauką. Ji pašiurpino daugelį žmonių. Pasipylus priekaištams, savivaldybė sukruto dairytis kito būsto jaunai mamai.
Pasipylė priekaištų kruša
„Čia šunį baisu atvesti, o ką kalbėti apie vaikiuką. Ir tai yra socialinė pagalba?“ – piktinosi vieni interneto komentatoriai. Kiti tvirtino, kad net kalėjime geresnės sąlygos.
„Vos nenukritau, kai pamačiau, kokį siūlo butą“, – apie įspūdžius įžengus į savo naujuosius namus portalui kaunodiena.lt pasakojo pati Skaistė. Jauna mama teigė, kad socialinė darbuotoja Vida Česienė labai ja rūpinasi, pagalbos jai ėmė ieškoti visais įmanomais būdais.
„Dabar savivaldybė jau nori, kad to būsto atsisakyčiau, sakė pasiūlys kažką kitą. Bet nežinau, ko iš jų laukti“, – pridūrė Skaistė (pavardė redakcijai žinoma – red. past.).
Sutapimas ar ne, bet netrukus, kai buvo paviešinta klaikaus būsto nuotrauka ir komentaruose pasipylė priekaištų kruša valdininkams, savivaldybė ėmė kalbėti apie galimybę trijų mėnesių kūdikį auginančiai skirti kitą būstą. Socialinė darbuotoja V. Česienė tuo labai džiaugiasi, tačiau baiminasi, kad dėl savo iniciatyvos gali netekti darbo.
Nei klozeto, nei elektros jungiklių
Viskas prasidėjo tada, kai Kėdainių rajono savivaldybės Pernaravos seniūnijoje dirbanti V. Česienė parašė skelbimą, prašantį žmones padėti Skaistei, kuri šiuo metu glaudžiasi pas tėvus. Rajono savivaldybės duomenimis, šeima yra asociali.
„Skaistės sūnelis laikinai auga Kauno klinikų filialo Vaikų reabilitacijos ligoninėje „Lopšelis“. Mama sūnų myli ir lanko, o kad galėtų pati vaiką auginti, reikia įsikurti savivaldybės skirtame būste, kuriame nieko nėra – nei praustuvo, klozeto, dušo kabinos, nei baldų. Nėra nei elektros jungiklių ir lizdų. Langas – per visą sieną ir supuvęs“, – vardijo V. Česienė ir pridėjo visa tai iliustruojančią nuotrauką.
Socialinė darbuotoja pabrėžė, kad Skaistė nerūko ir nevartoja alkoholio, tik jai trūksta socialinių įgūdžių ir lėšų pačiai susitvarkyti buitį.
Pernaravos seniūnas Artūras Gustas pripažino supykęs, kad jo darbuotoja paviešino į landynę panašaus būsto nuotrauką, tačiau neigė, kad už tai ji bus atleista. „Pirmą kartą girdžiu, kad ją planuojama atleisti. Nematau, dėl ko tą būtų galima daryti, – tikino seniūnas. – Nesu griežtas, bet pasakiau, kad reikia derinti veiksmus, vis tik esame savivaldybės darbuotojai“.
Nori pati auginti sūnelį
Kėdainių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė teigė, kad klaikus būstas jaunai mamai pasiūlytas dar spalį, nes jai labai reikėjo kur nors apsistoti.
„Ji labai nori namo parsivežti ir auginti vaikiuką. Skyrėme tai, ką turėjome. Klausėme, ar ji įstengs susitvarkyti tokį būstą, ar ten gyvens. Ji sutiko. Dabar atsilaisvina kitas būstas. Kam jį skirsime, svarstysime gruodžio pradžioje. O iš tiesų laukiame, kol Kėdainių rajone sausį bus atidarytas Mamos ir vaiko centras, ir jauną mamą talpinsime ten“, – aiškino J. Blinstrubaitė.
Pasak jos, Kėdainių rajone socialinio būsto žmonėms kartais tenka laukti iki 8 metų.
Su didžiulėmis eilėmis ir bėdomis taip pat susiduria socialinio būsto prašantys kauniečiai. Šiuo metu socialinio būsto Kaune laukia apie 3,7 tūkst. šeimų. Dar 3,5 tūkst. šeimų jau yra gavę socialinius butus, tačiau jiems reikia remonto.
Naujausi komentarai