„Negali būti jokios prievartos skiepyti. Tai yra savanoriškas procesas“, – antradienį žurnalistams sakė ministrė. Pasak jos, jei visgi mokslo metams įsibėgėjus tėvai ar jų vaikai sulauktų spaudimo skiepytis, galima kreiptis tiek į savivaldybę, tiek į pačią ministeriją.
„Galima kreiptis ir į savivaldybę, informuojant ir į ministeriją tiesiai, jeigu yra kažkoks spaudimas“, – sakė J. Šiugždinienė.
Skiepijimas, akcentavo ji, yra rekomendacija, kad galėtų tęstis kontaktinis ugdymas.
Tikrai esame kalbėję ir su tėvais, juos nuramindami, kad jokios prievartos čia negali būti. Mes tiesiog raginame skiepytis, teikiame visą informaciją apie skiepų naudą, bet prievartos čia negali būti.
„Tikrai esame kalbėję ir su tėvais, juos nuramindami, kad jokios prievartos čia negali būti. Mes tiesiog raginame skiepytis, teikiame visą informaciją apie skiepų naudą, bet prievartos čia negali būti“, – sakė ministrė.
„Tėvams tikrai nėra ko bijoti ir tikrai nereikia budėti. Tam (skiepams – ELTA) reikia raštiško sutikimo“, – pažymėjo J. Šiugždinienė.
Antradienį Lietuvos švietimo bendruomenės atstovai pasirašė susitarimą dėl vaikų mokymosi klasėse ateinančiais mokslo metais. Kaip teigė ministrė, pagrindinis susitarimo siekinys, kad vaikai saugiai mokytųsi klasėse. Todėl pasirašytu susitarimu švietimo bendruomenė ragina vakcinuotis ir testuotis dėl koronaviruso.
„Šiandien mes susiduriame ir išgyvename tikriausiai pačius sudėtingiausius laikus mokyklai ir mokyklos bendruomenei. Tarp mūsų gyvena virusas, kurį reikia įveikti. O įveikimo galimybės, deja, labai sudėtingos. Reikia pasiekti tam tikrą imunizcijos lygį klasėje, kad vaikai galėtų bent jau išvengti viruso. Todėl turime galvoti bendruomeniškai – skiepytis, testuotis, nes nėra kito būdo“, – teigė parašą po susitarimu padėjusi vaikų teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.
Naujausi komentarai