Pereiti į pagrindinį turinį

„Miško kuopa“ sutelkė miškų švarai neabejingus piliečius – surinkta tonos šiukšlių

2021-09-11 12:38
DMN inf.

Šį šeštadienį visoje Lietuvoje vyko miškininkų organizuota talka – „Miško kuopa“, suvienijusi visus neabejingus gamtai piliečius.

Kiek tiksliai atliekų buvo surinkta talkos metu – miškininkai įvertins ateinančią savaitę, tačiau preliminariai skaičiuojama, kad su visuomenės pagalba miškai per dieną apsivalė nuo tonų atliekų – senų padangų, statybinio laužo, automobilių detalių, buitinės technikos, senų drabužių, plastiko ir kito išvalytų sandėliukų turinio. Talka vyko 38 VĮ Valstybinių miškų urėdijos parinktose visoje Lietuvoje.

„Atliekoms išmesti naudokimės ne miškais, o mūsų sukurtomis stambiagabaričių atliekų aikštelėmis, rūšiavimo konteineriais kiemuose tam, kad atliekos būtų teisingai sutvarkytos. Esame jau brandi visuomenė, nors neišvengę klaidų, galime užauginti naują kartą, kuri dar atsakingiau žiūrės į atliekų rūšiavimą. Todėl į tokias talkas turime įtraukti ir daugiau jaunimo. Ačiū visiems, kurie šiandien susirinko ir skyrė savo laiką miškams tvarkyti“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Pasak Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus Valdo Kaubrės, pirmiausia – didžiulis ačiū visiems, kurie šią dieną skyrė bendrai talkai su miškininkais ir kartu padėjo pamatą naujai tradicijai, kuri bus tęsiama ir ateinančiais metais. „Esu įsitikinęs, kad ši talka taps tokia pat laukiama, kaip ir kiti mūsų – miškininkų – renginiai, vienijantys neabejingus miškams piliečius. Bendras darbas suvienija ne tik bendram tikslui, bet ir idėjoms – mūsų kolegos talkos dalyviams daug pasakojo tai, ką miškininkai veikia, kiek žinau, padaliniuose ir toliau tęsis miškininkų bei visuomenės bendrystė ir kitose srityse, ne tik kuopiant šiukšles“, - sakė Valstybinių miškų urėdijos direktorius V.Kaubrė.

Pasak VMU vadovo, vienoje vietoje, kurioje buvo tvarkomasi aplink Vilnių, rasta didžiulė krūva langų rėmų su stiklais – akivaizdu, kad buvo pakeisti viso pastato langai ir jais atsikratyta miškuose tiesiog pačiame Vilniuje – palei geležinkelį.

„Aptinkame šiukšlių giliai miškuose, tačiau nebaudžiami teršėjai nesibaimina versti atliekas ir itin matomose vietose. Tikiu, kad po šios akcijos atsiras daugiau pilietiškų žmonių, kurie, kilus įtarimui, kad į kažkas į mišką atvažiavo atsikratyti šiukšlių – paskambins 112“, - sakė V. Kaubrė.

Talkos pavadinimas „Miško kuopa“ taip pat sugalvotas neatsitiktinai – galvojant apie kuopiamą mišką ir jo tvarkymą visiems susivienijus į bendras kuopas – tai apima gamtos saugojimo, tvarkymo ir bendruomeniškumo elementus.

Miškininkai kasmet iš miškų išveža beveik 1000 tonų atliekų – tai kasdienis VĮ Valstybinių miškų urėdijos miškininkų darbas. Ypač miškininkai jaučia padangų keitimo sezoną, taip pat į miškus keliauja pavasarį išvalytų sandėliukų turinys. Didžiule problema išlieka miškuose statybines atliekas išverčiantys nelegalūs atliekų vežėjai, dažnai besiskelbiantys interneto skelbimų svetainėse.

Nors miškininkai atskiruose regioniniuose padaliniuose rengdavo miško tvarkymo talkas su aktyviomis bendruomenėmis ar jaunaisiais miško bičiuliais, šiais metais nuspręsta įgyvendinti nuo pernai metų brandintą idėją į miškus pakviesti visą pilietiškai nusiteikusią visuomenę ir skirti vieną dieną bendrai švarinimosi akcijai – taip sutelkiant neabejingus gamtai piliečius ir parodant, kad šiukšlinimo problema egzistuoja ne tik viešose erdvėse ar pakelėse, bet ir miškuose.

2018 m. miškuose išmestų nenaudojamų padangų rasta beveik 99,7 tonos, 2019 m. – 157 tonos, o pernai Valstybinių miškų urėdijos miškininkai Lietuvos miškuose surinko daugiau kaip 268 tonas gyventojų išmestų padangų. Tai reiškia, kad pernai surenkamų padangų skaičius padidėjo daugiau nei dvigubai. Įvedus taros surinkimo sistemą, miškuose ženkliai sumažėjo tik šių šiukšlių – bent kelis kartus mažiau randama stiklinės ir plastikinės taros, už kurią renkamas depozitas.

Kartu su padangomis miškuose iš viso surenkama apie 1000 tonų atliekų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų