Nerimą kelia ir tai, kad Lietuvoje vyrai, palyginti su kitomis ES šalimis, kur kas rečiau bendrauja su savo vaikais po skyrybų, rašo „Lietuvos žinios“.
Profesorė Aušra Maslauskaitė, vadovavusi Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkų 2015-2017 metais atliktiems tyrimams apie tėvystės santykius iširus santuokai ar partnerystei, sakė, kad skyrybų atvejais tėvai kaip įmanoma labiau atribojami nuo dalyvavimo vaikų gyvenime. Pavyzdžiui, po skyrybų vaikui priskiriama viena gyvenamoji vieta.
„Motinystė iš karto tampa prioritetu. Svarbu, kad vaikas būtų su motina, o su tėvu – kaip išeis, – sakė prof. A. Maslauskaitė. – Po skyrybų tėvas įgyja tik teisę lankyti vaiką, taip pat prievolę išlaikyti jį, prievolę ir teisę dalyvauti auginant bei auklėjant vaiką. Tačiau prasideda labai sudėtingi dalykai. Mūsų teisinė sistema palieka labai daug laisvės šeimai susitarti, kaip dažnai tėvas matysis su vaiku. Realybė dažniausiai būna tokia, kad tas matymasis virsta tik keliais savaitgaliais per mėnesį ar dar rečiau. Laiko santykių tęstinumui nėra daug. Todėl jie trūkinėja, susitikimai retėja.“
Naujausiais Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenimis, Lietuvoje 35 proc. vaikų iki 15 metų patyrė tėvų skyrybas. Šiais rodikliais Lietuvą lenkia tik JAV ir Rusija.
Naujausi komentarai