Šeštadienį Vilniuje surengtas šeštojo Nacionalinio diktanto finalas. Jame savo kalbos žinias pasitikrino aštuoniasdešimt geriausiai pirmame diktanto ture pasirodžiusių dalyvių.
Lengva nebuvo, teigė Nacionalinį diktantą rašę dalyviai, tačiau nuomonė išsiskyrė: vieniems jis buvo sunkesnis, o kitiems – lengvesnis nei pirmame etape.
„Man pasirodė lengvesnis nei pirmame etape. Tada buvo labai daug sunkių skyrybos variantų, šiandien – gal šiek tiek rašyba“, – sakė antrą kartą Nacionalinį diktantą rašiusi ir antrą kartą finale dalyvaujanti 23-ejų Donata iš Plungės.
Mergina teigė dalyvaujanti, nes jai labai patinka lietuvių kalba. „Manau, kiekvienas lietuvis turėtų būti raštingas ir puikiai mokėti savo kalbą“, – sakė finansų ekonomikos specialybę įgijusi, buhaltere dirbanti Donata.
„Kaip sekėsi – nežinau, pamatysim. Palyginti su pirmu etapu, buvo sunkiau, – teigė 45-erių programuotoja Daiva. – Rašau šį diktantą, nes norisi pasitikrinti žinias, mokykla baigta seniai, o klausimų visokių iškyla.“
Finale dėl raštingiausiojo vardo varžėsi žmonės iš visos Lietuvos, taip pat Estijos, Rusijos, Nyderlandų, Prancūzijos.
Diktanto tekstą skaitė ir tiesioginę transliaciją iš LRT studijos vedė televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas. Suaugusiųjų ir moksleivių darbus mokytojų ekspertų komisija vertins atskirai.
Pirmame Nacionalinio diktanto etape dalyvavo apie 3 tūkst. žmonių. Jie rašė Vytauto V. Landsbergio tekstą „Senelio laiškas“. Diktantas buvo rašomas visose Lietuvos savivaldybėse ir 26 Lietuvos atstovybėse užsienyje, jį savarankiškai rašė ir kai kurios užsienio lietuvių bendruomenės. Į finalą pateko ne daugiau kaip keturias klaidas padarę žmonės.
Konkurso nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti prezidentūroje gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.
Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.
Naujausi komentarai