Seimo Etikos ir procedūrų komisija kada nors nagrinės klausimą, ar Seimo pirmininkas Darbo partijos (DP) atstovas Vydas Gedvilas nesupainiojo interesų pirmininkaudamas posėdžiui svarstant klausimą dėl trijų DP narių teisinės neliečiamybės.
Už tai, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija imtųsi šio klausimo, balsavo septyni Seimo nariai, prieš buvo penki. Išvadų rengėjais paskirti DP frakcijos narys Mečislovas Zasčiurinskas ir konservatorius Stasys Šedbaras.
Etikos sargų išaiškinti, ar, vadovaudamas posėdžiui svarstant klausimą dėl DP lyderio Viktoro Uspaskicho, jo pavaduotojo Vytauto Gapšio bei Vitalijos Vonžutaitės, V.Gedvilas neįsipainiojo į interesų konfliktą, paprašė opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai.
Liberalai taip pat prašė atsakyti, ar Seimo pirmininkas neturėtų nusišalinti svarstant klausimą dėl DP parlamentarų neliečiamybės, bet atsakymo iki šios dienos plenarinio posėdžio, kada klausimas turėtų būti svarstomas, tikriausiai nebus. Neeilinio Etikos ir procedūrų komisijos posėdžio šaukti nebuvo numatyta.
DP iniciatyva Seime antradienį atidėtas balsavimas dėl šios partijos vadovo V.Uspaskicho ir dar dviejų DP narių neliečiamybės panaikinimo. Posėdžiui tuo metu vadovavo Seimo pirmininkas V.Gedvilas.
Opozicijos atstovai skundėsi, kad posėdyje V.Gedvilas pirma leisdavo kalbėti savo partijos atstovams, tad šie pirmi galėjo teikti siūlymus dėl pertraukos iki kito posėdžio. Taip blokuota opozicijos iniciatyva apsiriboti pusvalandžio pertrauka.
"Per 20 metų Seime tokio gėdingo ir, sakyčiau, nachališko pirmininkavimo posėdžiui neprisimenu", – antradienį po pakartotinio balsavimo dėl pertraukos padarymo iki kito posėdžio pareiškė konservatorius, opozicijos lyderis Andrius Kubilius.
Jam pritarė ir kiti opozicijos atstovai. Opozicinė Liberalų sąjūdžio frakcija neigiamai įvertino Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimą nepateikti savo išvados iki plenarinio posėdžio, kai bus balsuojama dėl V.Uspaskicho, V.Vonžutaitės ir V.Gapšio neliečiamybės panaikinimo. "Atrodo, dabartinės sudėties komisija yra neįgali priimti svarbius nešališkus ir principingus sprendimus, nes didžioji jos dalis, regis, veikia vienos partijos naudai. Išlieka nemenka tikimybė, kad Seimo posėdžiui vadovaujant tiesiogiai su DP susijusiam asmeniui bus pratęstas neseniai jau matytas spektaklis", – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos bei Etikos ir procedūrų komisijos narė Dalia Teišerskytė.
Jos teigimu, jei Seimo pirmininkas norėtų išlikti nešališkas, jis pats nusišalintų nuo vadovavimo posėdžiams balsuojamt dėl rezoliucijos, kuri panaikintų neliečiamybę.
Naujausi komentarai