Iš Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo pareigų Povilas Malakauskas atsistatydina ir dėl patirto valdančiųjų spaudimo. Taip suprato opozicija, ketvirtadienį ryte susitikusi su pasitraukiančiu saugumo šefu.
Prieš Seimo plenarinį posėdį, kuriame numatomas balsavimas dėl P.Malakausko atsistatydinimo iš VSD vadovų, opozicinės Socialdemokratų bei Tvarkos ir teisingumo frakcijos surengė bendrą susitikimą su juo. Visą valandą abiejų frakcijų nariai bandė išsiaiškinti priežastis, kodėl P.Malakauskas pirmadienį Prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikė atsistatydinimo pareiškimą.
Po uždaro susitikimo P.Malakauskas žurnalistams pakartojo priėmęs asmeninį apsisprendimą trauktis. Jis nekomentavo viešumoje pasirodžiusių spėlionių, kad nori palikti savo postą dėl šiuo metu vykstančio tyrimo, ar Lietuvoje galėjo veikti slaptas amerikiečių kalėjimas, dėl nesutarimų su valdančiąja dauguma, ypač Tėvynės sąjunga, dėl Prezidentės pareikšto netiesioginio nepasitikėjimo, dėl nesutikimo vykdyti parengtą žvalgybos sistemos reformą. „Aš tebesu statutinis pareigūnas, neturiu teisės politikuoti“, - pastebėjo P.Malakauskas.
Tuo tarpu opozicinių frakcijų atstovai tvirtino iš VSD vadovo supratę, kad jis atsistatydina dėl kelių priežasčių. „Svarbiausia jų – valdančiųjų spaudimas. P.Malakauskas iš esmės pripažino neturįs galimybių normaliai dirbti, kai yra reiškiamas netiesioginis nepasitikėjimas. Jis tiesiog pavargo“, - portalui sakė Socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Juozas Olekas.
Valdančioji Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, ypač jos radikalioji dalis, jau senokai kritikavo P.Malakauską, nors jis kadaise yra buvęs šios partijos narys.
Pasak J.Oleko, dar viena VSD vadovo pasitraukimo priežastis – asmeninė, noras „bent kurį laiką pabūti su šeima“.
Vis dėlto, opozicija nėra nusiteikusi trukdyti P.Malakauskui trauktis, todėl ketvirtadienį, kai Seime bus sprendžiama dėl jo atsistatydinimo, balsuos už arba laisvai.
P.Malakauskas VSD vadovavo nuo 2007 metų birželio.
Naujausi komentarai