Kaip pranešė kariuomenė, šių pratybų tikslas – stiprinti Lietuvos kariuomenės kibernetinių pajėgumų kibernetinės gynybos ir tarptautinio bei tarp institucinio bendradarbiavimo įgūdžius.
Pratybos truks iki lapkričio 22 dienos.
Siekiant treniruoti pratybų dalyvių kibernetinės gynybos įgūdžius aptikti ir tinkamai reaguoti į priešiškus veiksmus, bus kuriami realistiški kibernetinių atakų vektoriai realiu laiku, kaip pavyzdžiui DDoS, APTs (angl. Advanced Persistent Threats), konkrečių asmenų duomenų vagystės (angl. spear-phishing), išpirkos reikalaujančios programinės įrangos atakos (angl. rasomware) ir kitos galimos kibernetinės grėsmės.
Šių atakų metu bus vertinami pratybų dalyvių gebėjimai identifikuoti, analizuoti ir užkardyti kibernetinius incidentus.
Vienuoliktus metus organizuojamose kibernetinio saugumo pratybose dalyvaus daugiau nei 300 kibernetinio saugumo specialistų iš Belgijos, Japonijos, JAV, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Sakartvelo, Slovėnijos, Taivano, Ukrainos, taip pat iš Lietuvos viešojo ir privataus sektoriaus, universitetų bei informacinių technologijų įmonių.
Australijos, Filipinų, Japonijos, Taivano ir Vokietijos atstovai dalyvauja kaip pratybų stebėtojai.
Tarptautinės kibernetinės gynybos pratybos „Gintarinė migla“ organizuojamos nuo 2013 metų, kai buvo identifikuota operacinė kibernetinio domeno svarba plačiame karinių operacijų kontekste.
Pasak kariuomenės, pratybų metu keliami tikslai nuolat auga, didėja karinių vienetų iš užsienio valstybių įsitraukimas taip pat, plečiama ir valstybinio bei civilinio sektoriaus įtrauka.
Naujausi komentarai