Ceremonijoje dalyvavęs Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe'as Jeantaud'as pabrėžė, kad Prancūzijos karių dalyvavimas NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje demonstruoja tvirtą Prancūzijos ryžtą laikytis NATO sutarties 5-ojo straipsnio įsipareigojimų. „Dalyvavimas šioje kovinėje grupėje yra akivaizdus mūsų įsipareigojimo ženklas“, - sakė Prancūzijos ambasadorius. Pasak jo, šios dislokuotos pajėgos yra dar vienas Prancūzijos indėlis, dalyvaujant nuo 2014 metų aljanso taikomose saugumo priemonėse ir Baltijos valstybėse vykdomoje NATO oro policijos misijoje.
Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, į kurią integruota kovinė grupė, vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius pabrėžė, kad svarbiausia ne prancūzų atsivežti ginklai, o karių patirtis.
„Atvykus Prancūzijos kariams NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje pasipildė karių skaičiumi ir ugnies galia, tačiau svarbiausia tai, ką į Lietuvą atsivežė Prancūzijos kariai, - jų patirtis, nes kiekvienas kovinės grupės kontingentas efektyviai prisideda prie bendro visų mūsų tikslo - siekti saugumo Baltijos regione“, - sveikindamas prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės prisijungusius Prancūzijos karius sakė M. Steponavičius.
Prancūzijos karių kontingentą kovinėje grupėje sudaro beveik 300 karių, iš jų apie 200 suformuos mechanizuotąją pėstininkų kuopą ir dar apie 100 karių vykdys administracines ir logistines užduotis. Prancūzijos kariai sudarys vieną iš manevrinių kovinės grupės kuopų, jie taip pat tarnaus kovinės paramos vienetuose, kovinės grupės štabe.
Kariai ir technika atvyko iš Prancūzijos kariuomenės 5-ojo dragūnų bataliono, dislokuoto Mailly le Camp, kurio kariai apginkluoti geriausia Prancūzijos kariuomenės sausumos pajėgų technika bei Prancūzijos kariuomenės 7-ojo kalnų pėstininkų bataliono, puikiai pasirengusių dalyvauti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės treniruotėse ir pratybose.
Kaip ir kiti kovinės grupės kontingentai, Prancūzijos kariai į Lietuvą atsigabeno ir savo kovinę, aprūpinimo bei administracinę techniką. Manevrinis vienetas tarnybai naudos pagrindinius kovos tankus „Leclerc“, pėstininkų kovos mašinas VBCI.
Visapusiškai integravęsis su kitais kovinės grupės kariais Prancūzijos kontingentas jau vasario pabaigoje bus pasirengęs dalyvauti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje mokymuose ir pratybose.
Daugianacionalinė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Rukloje dislokuota nuo 2017 m. pradžios reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją. Prisijungus Prancūzijos kariams daugianacionalinę NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę Lietuvoje sudaro daugiau kaip 1200 karių.
Naujausi komentarai