Pareigūnų profsąjungos kitą savaitę žada mitinguoti prie Seimo, protestuoti prie kitų valdžios institucijų bei keliuose pasienio punktuose.
Vienas iš jų reikalavimų valdžiai bus kelti algas. Protestai numatomi birželio 21-ąją, ketvirtadienį.
Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vytautas Bakas sako, kad gautas Vilniaus savivaldybės leidimas prie Seimo mitinguoti tūkstančiui žmonių. Numatomos protesto akcijos ir prie kitų valstybės institucijų.
„Leidimas gautas mitingui, eitynėms, taip pat piketui prie Generalinės prokuratūros, Teisingumo ministerijos“, - antradienį per spaudos konferenciją teigė V.Bakas. Pasieniečiai žada rengti protestus keliuose pasienio kontrolės punktuose.
„Ypač preciziškai, kruopščiai stengsimės atlikti savo funkcijas. (...) Siūlysime pasirinkti alternatyvius kelius, kad žmonės nepakliūtų į tuos laikinus nepatogumus. Tai būtų įspėjamasis protestas, kuris truks galimai keletą valandų. (...) Bus įspėti Lietuvos vežėjai ir kaimyninių šalių diplomatinės atstovybės“, - teigė Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Vladimiras Banelis.
Anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS), protestuose bus išsakytos opiausios iki šiol neišspręstos pareigūnų bendruomenės problemos.
Pareigūnai reikalaus imtis konkrečių veiksmų, kurie atkurtų pasieniečių, policininkų, ugniagesių, pataisos įstaigų pareigūnų motyvaciją, pasitikėjimą šiomis institucijomis.Jie reikalaus padidinti darbo užmokestį ne mažiau kaip trečdaliu, nustatyti 40 valandų darbo savaitę, mokėti už viršvalandžius, grąžinti nesumokėtą darbo užmokesčio dalį, nubausti asmenis, kurie persekioja pilietiškus, sąžiningus pareigūnus. Taip pat ragins imtis priemonių, kurios paskatintų patyrusius pareigūnus likti tarnyboje arba naujus - jos imtis.
„Jeigu bus priešingai, gali atsitikti taip, kad per dvi savaites arba per mėnesį tarnybą statutinėse įstaigose vienu metu paliks apie 4 tūkst. žmonių, nes būtent tiek yra sulaukę pensinio amžiaus“, - sakė V.Bakas. Anot profsąjungų atstovų, per pastaruosius trejus metus finansavimas statutinėmis įstaigoms sumažintas ketvirtadaliu, o pareigūnų, per metus paliekančių tarnybą, suskaičiuojami tūkstančiai.
Spaudos konferencijoje pareigūnų - policininkų, ugniagesių, pasieniečių, ikiteisminio tyrimo pareigūnų - profsąjungų vadovai teigė, kad pareigūnai ketverius metus tarnauja su tomis pačiomis nudilusiomis ir reprezentacinę išvaizdą praradusiomis uniformomis, dėl padidėjusio darbo krūvio jie yra pervargę, demotyvuojami nuolatinio darbo priemonių, pavyzdžiui, benzino, nepritekliaus, todėl dažnas skaičiuoja, kiek liko ištarnauti iki pensijos.
„Sistemai kainuoja pareigūno išleidimas į pensiją - įvairios išeitinės ir taip toliau, sistemai kainuoja naujo, jauno žmogaus parengimas ir jauno žmogaus išlaidos, kad jis pasiektų tą buvusio pareigūno lygį. (...) Vienas iš mūsų reikalavimų - siekti šią sistemą saugoti, tai yra, tuos pareigūnus, kurie ištarnavo savo pensiją, kad jie neskaičiuotų tų paskutinių dienų, o realiai norėtų likti sistemoje“, - sakė Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Tomas Vaitkunskas.
V.Bako teigimu, jei į pareigūnų reikalavimus nebus atsižvelgta, protesto akcijas ketinama tęsti.„Planuojama, jeigu situacija nesikeis, keltis į regionus ir protestuoti nepriklausomai nuo priklausymo politinei jėgai ar pozicijai ar opozicijai - prie atsakingų politikų būstinių“, - kalbėjo V.Bakas.
NPPSS teigia vienijantis apie 4 tūkst. narių: policininkų, pasieniečių, ugniagesių, kalėjimų darbuotojų.
Naujausi komentarai